جلسه اول (ویدیو٫ اسلاید‌ها و بقیه منابع)

جلسه اول

در جلسه اول دوره برنامه نویسی قرارداد هوشمند ابتدا با مفاهیم دفترهای حساب توزیع شده، بلاک چین و مکانیسم اجماع آشنا می شویم، در ادامه به بررسی خطای بیزانتین در سیستمهای توزیع شده می پردازیم و دو مکانیسم اجماع پرکاربرد (اثبات کار و اثبات سهام) را بررسی می کنیم. در پایان بلاک چینهای عمومی و خصوصی را تشریح کرده و به مفهوم سه گانه مقیاس پذیری در بلاک چین ها می پردازیم.

Youtube

41 پسندیده

سلام. من فرم سوالات قسمت اول رو پیدا نمیکنم برای جواب دادن. به کدوم قسمت باید مراجعه کنم؟

7 پسندیده

درود
سوال منم هست!
ممنون از پاسخ ادمین های عزیز

10 پسندیده

سپاس فراوان شایان عزیز :heart: :pray:

1 پسندیده

بعله ما هم مشتاق یاد گیری هستیم مرسی از اموزش ها

سلام وقتتون بخیر
من یه سوال داشتم که در ویدیو اول یوتوب و دوم ک ویدیو اتچ شده به این صفحه هست هم جوابش رو نگرفتم برای یادگیری سالیدیتی بلد بودن جاواااسکریپت و فرانت و بک اند واجبه یا در دوره به اندازه ای که لازم هست اموزش میدین؟ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند بهم پاسخ بدن

1 پسندیده

مچکرم از همه دوستان، کاش فرم سوالات رو برای مدتی دوباره باز می کردید که برای ما که دیرتر شروع کردیم هم امکان ارسال پاسخ ها وجود داشته باشه.

1 پسندیده

در بخشی از ویدئو جلسه اول مطرح میشه که ماینرها از قبل ایجاد بلاک و اتصال اون به زنجیره، ریوارد میگیرن، اما در واقع ماینرها تنها در صورت پیدا کردن بلاک با هش بلاک قبلی ریوارد دریافت می کنند و نقشی در ایجاد بلاک اصلی ندارن
به واقع ممکنه ماینرهایی با نیت سوداگرانه سعی در زنجیر کردن بلاکی کنند که فاقد هش بلاک قبلی باشه
اگر اشکالی در کامنت هست، بفرمایید و اصلاح کنید.

سلام
ممنون بابت همه چیز
هیچ زحمت و کمکی در هستی بی جواب نمیمونه
ای کاش برای دوره جدید هم فرم سوالات بود.

1 پسندیده

خیلی خیلی ممنونم بابت زحمات شما عزیزان . متاسفانه بدلیل مشغله قسمت اول رو با تاخیر امروز به اتمام رسوندم . چون مطالعات جانبی هم داره خب طبعا زمان بیشتری برد . بسیار شیوا و مخاطب پسند آموزش ها رو ارائه دادید . و من به عنوان یک مدرس خودم شخصا بسیار لذت بردم چه از لحاظ محتوا و چه از لحاظ مباحث مربوط به فرم ارائه بسیار بسیار عالی بود.
حداقل کاری که در این دوره به عنوان یک یادگیرنده از من بر میاد اینه که این رضایتمندی از کیفیت کار ارائه شده رو عنوان کنم .
خیلی خوشحالم که در دوره شما در حال یادگیری هستم و همچنین از اینکه یک گروه ایرانی به اینصورت سیستماتیک و هدفمند و با دانش در حال دانش افزایی هستند .
سپاس بی کران.

3 پسندیده

سلام
وقت بخیر
امکانش هست لینک گروه تلگرامی رو دوباره قرار بدید؟ لینک فعلی ظاهرا اکسپایر شده

1 پسندیده

مرسی از ویدیوهای عالی…با قدرت ادامه بدید ما هم میایم :slight_smile:

1 پسندیده

سلام وقت بخیر من زمینه ای از برنامه نویسی ندارم بازم میتونم این اموزشهارو بگذرونم؟

با اجازه ادمین ها اره میتونید خیلی خوب و ساده و روون توضیح میدن

ممنونم از راهنمایتون.

سلام فاطمه جان
با استفاده از این دوره یک دانش کلی در سطح مناسب از برنامه نویسی بلاک چین خواهید داشت، ولی از اونجا که این دوره با این فرض تدریس میشه که شما مفاهیم برنامه نویسی رو از قبل تا حدودی میدونید ممکن هست وقتی برای اولین بار که ویدئوهای دوره رو میبینید نتونید ازهمه مفاهیم استفاده کنید و اونها رو درک کنید. توصیه ما این هست که در کنار این دوره، یک دوره آموزش برنامه نویسی مقدماتی هم بگذرونید. دور های رایگان خوبی در این زمینه در اینترنت موجود هست که با کمی جستجو به اونها دسترسی پیدا می کنید.

جسارتا استاد منظورتون دوره مثلا باید پایتون رو یاد بگیریم ؟؟ یا منظورتون چیز دیگه ای هست ؟/

سلام،
ماینرها فقط در صورتی که یک بلاک ولید به بلاک چین اصلی اضافه کنند پاداش میگیرند، و اگر در درس گفته شده از قبل این پاداش رو میگیرند اشتباه توضیح داده شده . نکته دیگه اینکه هیچ مایتنی نمیتونه بلاک تقبلی بدون هماهنگی با هش بلاک قبلی به زنجیره اضافه کنه چون چک کردن اینکه این بلاک تقبلی هست با درست محاسبه شده خیلی ساده و سریع بای ک مخحاسبه ریاضی از طرف نودها انجام میشه بنابراین بلاک تقلبی به شبکه اضافه نمیشه.

ممنونم که نظرات خودتون رو با ما در میان میگذارید :blush: