آموزش کار با (Go Ethereum)GETH- بخش دوم

خواهش میکنم. بله درست متوجه شدین

1 پسندیده

سلام ماین رو که میزنم هیچ عکس العملی انجام نمیشه مشکل میتونه از کجا باشه بنظرتون

سلام وقتتون بخیر
من تا مرحله ایجاد فایل json رفتم و بافایل cmd اجراش کردم ولی ارور میده که این فایل پیدا نشد توی سایت ها هم گشتم و نتونستم مشکل رو پیدا کنم
اگه راهنمایی کنیدممنونتون میشم

سلام . ابتدا show hidden file های سیستمتون رو فعال کنید . متوجه میشوید که پسوند فایلتون هنوز txt هست . و باید تغییر بدهید احتمالا

1 پسندیده

show hidden file از ابتدا فعال بود و فرمت هم json هستش و باز همون اخطار میده

file name extension رو فعال کردین؟

2 پسندیده

مشکلم حل شد
مرسیی از راهنمایی و مطالب بینظیرتون

1 پسندیده

C:\Users\alireza> geth attach \.\pipe\geth.ipc
Fatal: Unable to attach to remote geth: Timed out waiting for pipe ‘\.\pipe\get
h.ipc’ to come available

C:\Users\alireza>

برای من این خطا رو میزنه

سرویس نود geth می بایست روی یک ترمینال یا پنجره cmd مجزا بالا باشه تا از طریق بستر ipc بتونید بهش متصل بشین و وارد کنسول بشین.

@saharAP
سلام سحر جان وقت بخیر
سوالی داشتم در خصوص ماینینگ در بلاکچین خصوصی. زمانیکه بلاکچین خودمون رو ایجاد می کنیم هنوز که هیچ تراکنشی در شبکه انجام نشده، وقتی ما دستور ماین کردن رو اجرا میکنیم چی رو ماین میکنه که پاداش هم میگیریم بابتش؟ چون شما توضیح دادین که اول ماین میکنیم که یه تعداد wei پاداش بگیریم و بعد آن را به یک حساب دیگه انتقال بدیم. اما در ابتدا ما هیچ تراکنشی در شبکه نداریم
ممنون میشم این مورد را توضیح بدین.

1 پسندیده

اگر تراکنشی هم وجود نداشته باشه، شبکه کار خودشو میکنه. توی شبکه های اصلی هم گاهی بلاک بدون تراکنش تولید میشه. که هیچ فرقی با سایر بلاک ها نداره و همون عملیات POW برای پیدا کردن هش بلاک باید توسط ماینر انجام بشه با هزینه محاسباتی یکسان. در ضمن ریواردی که در اثر ماین بلاک به ماینر داده میشه، خودش باعث تولید کوین جدید میشه.
اینجا خیلی کاملتر توضیح داده شده :

1 پسندیده

سلام من فایل جنسیس نمیتونم بسازم یعنی اسم رو تغییر میدم وفایل عوض نمیشه

سلام حل شد ممنونم :grinning: :grinning:

1 پسندیده

سلام
من ماینر استارت رو که میزنم شروع میکنه ب ماین کردن ولی دیگه استاپ نمیشه با دستور ماینر استاپ مجبور میشم کنترل سی بزنم.راه دیگه ای داره برای استاپ کردن؟اگر با کنترل سی استاپ کنم ماسن کردن رو با ماینر استاپ چج تفاوتی داره؟

و اینکه طبق عکس اصلا ماین درسته انجام شده اصلا چیزی ماین شده؟

سلام من دستور رو وارد میکنم با این ارور مواجه میشم میشه کمکم کنی

سلام سحر خانم من مطابق کدها پیش رفتم ولی بعد از شروع ماین حساب کوین بیس شارژ نمیشه
دلیلش چیه ؟

سلام و عرض ادب من با این ارور مواحه میشم chainid هم تقییر دادم نشد

من زمانی که دستور رو اجرا میکنم تا نصفه اجرا میشه و بعد ارور میده

سلام من این کد رو میزنم به مشکل میخورم خواهشا کمکم کنید

احتمالا این پورتی که پروتکل میخواد ازش استفاده کنه برای ران شدن، جای دیگه مشغوله. سیستمتون رو می تونید یک بار ری استارت کنید و دستور رو فقط بر روی یک ترمینال اجرا کنید.

1 پسندیده