آموزش کار با (Go Ethereum)GETH- بخش دوم

مشکلی نیست شما تو این قسمت میتونید رمز عبور خودتون رو تایپ کنید و اینتر بزنید. به صورت hidden نمایش میده رمز رو.

1 پسندیده

سلام استاد من ماین رو‌که میزنم صفحه برام باز نمیشه
و این خطا رو میده

@shayan
@saharAP

تشکر از شما
لطف می کنید همین نکته رو در قسمت توضیحاتتون اضافه کنید.

سلام و خسته نباشید من موقع اجرا بلاک چین ، بلاک چین اجرای خطا داره و بخاطر همین زمانی که با یک node به اون وصل میشم فرایند مایینیگ انجام نمیشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
این خطا ارسال میشه
ERROR[01-13|23:58:10.628] Snapshot extension registration failed peer=5d508f12 err=“peer connected on snap without compatible eth support”

1 پسندیده

سلام
این هش بلاک جنسیس رو به چه نحوی محاسبه می کنند؟
ممنون

سلام من موقع اتصال به بلاکچینم وقتی میخاستم موجودی هارو چک کنم یهو ترمینال هنگ کرد و پنجره رو بستم اما الان دوباره که میخام ترمینال به بلاکچین وصل کنم میگه در حال حاصر یکی داره استفاده میکنه و ارور میده چجوری دوباره وصل بشم؟

خانوم علیپناه من تمام مراحل رو رفتم.مرحله miner.start رو که اجرا میکنم بلاکی ماین نمیشه و خطای زیر رو میده.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
Untitled

سلام.عالی همه مراحل طبق آموزشا پیش رفت

میگه اکانت قفل شده رمز رو بزن

سلام من قبل اینکه ماینینگ رو متوقف کنم موجودی گرفتم ولی بعد متوقف کردن ارور داد بهم

اینو چیکار کنم؟

کسی نیس جواب بده ؟راهکاری ندارین

دوست عزیز
اررور میگه که دستور geth در سیستم شما وجود نداره
اگه قبلا geth رو نصب کردید ، پاکش کنید و دوباره نصب کنید
یا اینکه روی این لینک کلیک کنید، ممکنه بتونه کمکتون کنه

2 پسندیده

سلام. ممنون از مطالب و وقتی که برای آموزش گذاشتین.
سوالم این هست که فرق بین gas و gasprice در کد ارسال تراکنش چی هست؟ و اینکه در بلاک چینی که ما ایجاد کردیم gas شبکه چطور مشخص میشه ؟
@saharAP

سلام. gas خودش یه واحد اندازه گیری هست برای مشخص کردن هزینه یک عملیات یا تراکنش.
gasPrice قیمت یک واحد gas برحسب اتر یا دقیق تر(Gwei) هست. توی این بلاکچین خصوصی که ما ایجاد کردیم توی تنظیمات فایل genesis یک پارامتر gasLimit هست که اینجا خودمون تعیین می کنیم. به معنی حداکثر مقدار gas ای که کاربر می بایست پرداخت کنه برای هر تراکنش. الان توی شبکه اصلی اتریوم مقدار gas مورد نیاز برای عملیات انتقال اتر 21 هزار gas هست ولی قیمت gas با توجه به میزان ازدحام شبکه متغیره.
توی جلسات آینده این مفاهیم به صورت کاملتر توضیح داده شده.

1 پسندیده

سلام خدمت همه دوستان و استاد عزیز خانم سحر
من همه مراحل رو طیق گفته شما رفتم و به بلاکچین خودم وصل شدم و اکانتها و موجودیهاشون رو هم دیدم ولی وقتی دستور miner.start رو میزنم میگه شما حافظه کافی برای انجام این کار ندارین بعد چندین خط اجرا میشه و اجرای بلاکچین متوقف میشه میشه بگین کجای کارم اشتباهه یا چی رو اشتباهی زدم ممنون

یکی از مواردی که این خطا رخ میده پایین بودن حافظه ram شما میتونه باشه
یکی دیگه از علت هاشم 32bit ای بودن سیستم شما میتونه باشه
مطمئن بشید که سیستم و سیستم عامل و نسخه نصبی geth روی سیستم شما 64bit ای باشه

ممنون از پاسخ شما سیستم من 32 بیتی است یعنی من نمیتونم این برنامه رو درست اجرا کنم؟ من هم نسخه 32 بیتی geth رو دانلود و نصب کردم

برای ماینینگ نیاز به مقدار حافظه بیشتری نسبت به مقدار حافظه ای که سیستم 32 بیتی بهش میده احتیاج داره

ممنون. اگر درست متوجه شده باشم به زبون ساده تر gas به تعداد اشاره میکنه، gasprice به قیمت هر واحد gas . چون این دوتا پارامتر با هم اومده توی کد میپرسم وگرنه مفهوم gas رو میدونستم. ولی الان گیج شدم.

1 پسندیده