آموزش کار با (Go Ethereum)GETH- بخش دوم

خیلی خیلی لطف کردید واقعا 3 روز بود به مشکل خورده بودم

سلام. بعد از اینکه دستور ()minder.start رو زدین یه مقدار صبر کنید تا روی ترمینال بلاکچین، پیغام mined potential block رو ببینین، سپس دستور miner.stop رو بزنین.
بعد از اینکه ()miner.stop رو زدین موجودی coinbase یا accounts[0] رو چک کنید. در ضمن هنگامی که دستور اجرای بلاکچین رو میزنید پارامتر miner.etherbase-- رو باید به اولین آدرسی که خودتون ساختین تغییر بدین.

دستور ()miner.stop صرفا فرآیند ماین رو متوقف میکنه ولی نود رو stop نمیکنه. برای متوقف کردن نود می تونید دستور ctrl+c رو روی ترمینال بزنید. و سمت راست برای خارج شدن از محیط کامندلاین می تونید دستور ctrl+d رو بزنید.
برای اجرای درست دستور ماین نکات زیر رو توجه کنید.

سلام دوست عزیز، ببخشید منم دقیقا همین اتفاق برام میوفته و نمیتونم بقیه مراحل رو انجام بدم، اگر مشکل شما حل شده ممنون میشم بنده هم راهنمایی کنید.
@saharAP

سلام دوست عزیز، ببخشید منم دقیقا همین اتفاق برام میوفته و نمیتونم بقیه مراحل رو انجام بدم، اگر مشکل شما حل شده ممنون میشم بنده هم راهنمایی کنید.
@saharAP

سلام . خسته نباشید من ارور
‘geth’ is not recognized as an internal or external command
operable program or batch file.
این رو میده با اینکه خود دستور geth که در حالت معمولی اجرا می کنم کارب می کنه ولی وقتی دستور رو توی پوشه با همون datadir اجرا می کنم تشخیصش نمیده ممنون میشم اگه کسی راهش رو می دون کمک کنه .ممنون

سلام من هم دقیقا به این مشکل برخوردم
با جستجو متوجه شدم باید اول بلاک جنسیس رو ماین کرد با این دستور:
eth.getBlock(0)
با این دستور مشکل من حل شد

مرسی این دستور مشکل من رو حل کرد.

سلام سحر خانم موجودی من الان 1.27 ضربدر 10 به توان 21 هس الان یعنی من چقد اتریوم دارم برای فروش؟

واحد پیش فرض Wei هست. اگر موجودی تون بر حسب Wei باشه که معادل 10 به توان منفی 18 اتر هست. یعنی شما می بایست موجودیتون رو تقسیم بر 10 به توان 18 بکنید تا مقدار اتر به دست بیاد. که میشه 1270 اتر.
https://eth-converter.com/

خیلی ممنونم از پاسخگویتون

سلام مجدد سحر خانم من یه اکانت تو سایت bloockchain.com دارم وقتی امروز خواستم

این مقدار اتر بفرستم به همین اکانتم تو بلاک چین این ارور داد مشکل چیه؟
لطفا پاسخ بدین :pensive:

سلام سحر خانم این ارور یعنی چی چطور باید رفعش کرد؟

سلام. شما روی شبکه geth ای که ساختین حداقل 5 تا اکانت می بایست ساخته باشین چون از اکانت با ایندکس 4 دارین استفاده می کنین. از پوشه keystore می تونین چک کنید. یا اینکه قبل از اجرای این دستور موجودی accounts[4] رو چک کنید.

1 پسندیده

اکانت مقصد ای که میخواین براش فاند ارسال کنین می بایست در همون شبکه ای باشه که اکانت مبدا هست. اگر طبق آموزش همین بخش 2 پیش رفته باشین. شما یک بلاکچین خصوصی روی کامپیوتر شخصی خودتون ساختین که در حال حاضر یک نود ازش هست بنابراین نمیتونین به یک آدرس بیرون از این شبکه(مثلا شبکه اصلی اتریوم یا تست نت های پابلیک اتریوم) فاند ارسال کنین. مشابه شبکه لوکال ganache.

1 پسندیده

مرسی از پاسخ گویی تون حل شد

سلام سحر خانم ببخشید من زیاد سوال می کنم ولی الان یه سوال دارم اینه که این مقدار اتر‌یوم که ماین کردم چطور باید به ریال تبدیل کرد؟
لطفاً پاسخ بدین :pray:

اگر منظورتون اترهایی هست که داخل شبکه خصوصی geth خودتون ماین کردین، خارج از این شبکه اعتباری ندارند و فقط برای تست هستند. تنها اترهای روی شبکه اصلی اتریوم یا main net ارزش مادی دارند.

من موقع اجرای data dir با خطا زیر مواجه میشم با اینکه geth رو درست نصب کردم ممنون میشم راهنماییم کنین
geth

منم همین مشکل رو دارم ولی با این دستور هم مشکلم حل نشد