انجمن توسعه قرارداد هوشمند

اقتصاد توکنی و طراحی یک رمز ارز قوی

طراحی اقتصاد توکنی مستلزم چندین مرحله است، شناسایی ذینفعان، طراحی مشوق ها، تدوین استراتژی بازار و اجرای سازوکارهای پولی، اما همه چیز با یک مرحله مهم آغاز می شود، داشتن هدفی منطقی. مهمترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که «چرا باید بقیه از توکن من استفاده کنند؟».

ارزهای رمزنگاری شده شکل جدیدی از پول هستند، اما رمز ارز شما تنها در صورتی موفق خواهد بود که بتواند به اندازه کافی مناسب باشد. برای دستیابی به این هدف باید ارزی منتشر کنید که هم کار با آن راحت باشد هم مقیاس پذیر باشد. باید از خود بپرسید که این رمز ارز قرار است چه کاری انجام دهد، اگر پاسخ خیلی مشخص نبود بنابراین شما فقط به خاطر جذاب بودن این تکنولوژی به سمت آن رفته اید و در جذب سرمایه یا دستیابی به سود موفق نخواهید شد.

هنگام طراحی اقتصاد توکنی نمی توانید به بقیه بگویید چه کار کنند، فقط ابزارهایی را برای مشارکت به آنها می دهید و آنها این کار را به روشی انجام می دهند که برای شما قابل پیش بینی نیست. مردم تنها در صورتی از توکن شما استفاده خواهند کرد که از سود خود مطمئن باشند و ارائه این ارزش به شرکت کنندگان در اقتصاد شما باید اولین جنبه از هدف اقتصادی شما باشد.

با رشد اقتصاد، توکن باید ارزش بیشتری تولید کند و آن را به شرکت کنندگان بازگرداند، و بعد از گذشتن از نقطه جرم بحرانی از سوزاندن پول جلوگیری می شود. اما در مورد ارائه ارزش برای خودتان؛ شاید شما فقط می خواهید جهان را بهتر کنید و در ازای آن انتظار هیچ چیزی را ندارید (عالی!) اما احتمالاً شما نیز دوست دارید از تلاش های خود سود ببرید، که طبیعی است.

مرسوم است که برای معاملات چشمگیر با اعداد بالا، هزینه ای دریافت کنید، اما توجه داشته باشید که با این کار اصطکاکی را وارد سیستم می کنید که شما را از راه حل های بدون هزینه محروم می کند. به همین دلیل است که هزینه ها همیشه در بازارهای رقابتی تا حد ممکن پایین است.

اقتصاد بدون اصطکاک و غیر متمرکز

هنگامی که چند میلیون کاربر بخشی از اقتصاد شما هستند، تا حد ممکن همه چیز باید خودکار باشد در غیر این صورت کاربران به مکان راحت تری مهاجرت می کنند. اقتصاد شما باید بتواند به تنهایی با حداقل نظارت اداره شود. در دنیای بلاک چین این بدان معناست که متفاوت فکر کنید. شما در حال حاضر بر روی یک پلتفرم غیرمتمرکز با قابلیت اطمینان و عملکرد خاص خود کار می کنید. هنگامی که شما در حال طراحی یک اقتصاد توکنی هستید، اتوماسیون به معنای داشتن عملکرد تعیین کننده در شکل قراردادهای هوشمند است. این همچنین به این معنی است که به دقت در مورد قراردادهای هوشمند و آنچه در برخی موارد پیش می آید فکر کنید.

hackernoon.com

1 Likes