جلسه یازدهم - لایه دو و مقیاس پذیری

در جلسه یازدهم به بررسی جزئیات فناوری لایه دو و مقیاس‌پذیری در شبکه‌های بلاکچین می‌پردازیم. ابتدا نگاهی به محدودیت‌های اتریوم خواهیم داشت و سپس به بررسی راه‌حل‌ها و جایگزین‌های موجود برای این محدودیت‌ها می‌پردازیم.

در ادامه با مفهوم رول آپ و تفاوت‌های آن با دیگر فناوری‌ها آشنا می‌شویم. همچنین به موضوعات مهم دیگری چون Data Availability و State Transition Integrity پرداخته و نحوه عملکرد “Optimistic Rollup” را بررسی می‌کنیم.

سپس، به توضیحاتی در مورد Arbitrum و چگونگی Censorship Resistance در آن می‌پردازیم.

و در انتها، نگاهی به رویداد EthGlobal در نیویورک خواهیم انداخت.

اطلاعات جلسه:
از طریق لینک زیر به ویدئوی این جلسه دسترسی دارید:
youtube

مهمان این جلسه:
مهدی صالحی از سال 2018 به عنوان توسعه دهنده بلاک چین برای ABC (Accelerator of Blockchain)، از سال 2020 به عنوان Research Assistant برای دانشگاه کنکوردیا و از سال 2022 به عنوان Integration Engineer برای Offchain Labs مشغول به کار بوده است.

مهدی صالحی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته کامپیوتر و Information Systems Security/Information Assurance از دانشگاه کنکوردیا است. مهدی قبلاً مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی برق و الکترونیک در دانشگاه صنعتی شریف بین سال‌های 2009 تا 2014 و مدرک کارشناسی ارشد MBA در دانشگاه شیراز را بین سال‌های 2016 تا 2019 به پایان رسانده بود.

برای دنبال کردن مهدی میتوانید صفحه توییتر محمد را دنبال کنید:
https://twitter.com/saogr8

9 پسندیده

درود به همه‌ی اساتید؛ خدا قوت.
در رابطه با پروژه، من از ریپوی اصلی فورک گرفتم، و یک برنچ جدید ساختم که تمام تغییراتم رو روی اون دارم اعمال می‌کنم. سوالم اینه که بزارم همینطوری بمونه یا مرجش کنم با برنچ اصلی؟
لینک ریپوی خودم:GitHub - 0xArkonomi/hardhat-fund-me-fcc at personalize-project

و اگر اگر امکانش هست زمان تحویل رو تمدید کنید چون من یک ماه دیر به دوره پیوستم ولی با این حال خودم رو رسوندم و چون اولین بارمه یکم سخته. البته که تو ددلاین هم می‌تونم تحویل بدم اما اگه تمدید بشه کیفیت کار میره بالاتر. تو گروه هم در میون گزاشتم اکثرا هم نظرن و اگر صلاح دونستید نظرسنجی بزارید.

پیشاپیش بسیارسپاسگذارم :blue_heart:

7 پسندیده

اگر لطف کنید لینک پاورپوینتی که استفاده شده رو بزارید عالی می‌شه

1 پسندیده

با سلام و تشكر فايل ارائه در صورت امكان بارگذاري بشه. ممنون

با سلام خدمت همه دوستان و اساتيدم محترم
در مورد ددلاين مي تونيد زمان رو يه دو سه هفته ايي اكستيند فرماييد
ممنون

سلام. زحمت کشیدن و تا بیستم مهر ماه تمدید کردن. و چند مورد دیگه رو عرض کردن که لینک پیامشون رو میزارم بخونید:
Telegram: Contact @coiniransolidity