جلسه دهم- امنیت قراردادهای هوشمند بخش دوم - دی فای

در جلسه دهم در ادامه بحث امنیت قراردادهای هوشمند در مورد مقدمات بازرسی امنیتی قراردادهای هوشمند صحبت میکنیم. همچنین در مورد انواع تکنیک های بازرسی امنیتی صحبت میکنیم و انواع ابزارهای خودکار رو معرفی میکنیم. در ادامه در مورد فرمت های بازرسی امنیتی صحبت می شود که می توان در این قالب ها به آدیت امنیتی پروژه ها پرداخت. همچنین یک گفتگوی آزاد در مورد حرفه بازرسی امنیتی توسط افراد باتجربه در این حوزه انجام می شود تا با موارد مثبت و منفی این حرفه بیشتر آشنا بشیم.

در ادامه با توجه به اینکه بهینه سازی گس یکی از مراحل مهم در طراحی کدها و پیاده سازی و دپلوی قرارداد هوشمند است با روشها و راه حل هایی آشنا می شویم که کمک میکنند در زمان دپلوی و هنگام فراخوانی توابع قرارداد هوشمند هزینه گس کمتری پرداخت کنیم.

در بخش آخر این جلسه با مفهوم defi آشنا میشویم. و نحوه ی کار پروژه UniSwap رو بررسی کوتاهی میکنیم. نحوه ی استفاده از قرارداد SwapRouter رو در پروژه ی شما توضیح میدهیم و در نهایت روی بلاکچین تست با این قرارداد ارتباط برقرار میکنیم و به این قرارداد تراکنش ارسال میکنیم.

اطلاعات جلسه:
از طریق لینک زیر به ویدئوی این جلسه دسترسی دارید:
youtube

از لینک زیر جهت دانلود اسلایدهای این جلسه استفاده کنید:
[جلسه دهم.pdf|attachment] (6.0 مگابایت)

7 پسندیده

سلام خدمت همه اساتید مرسی از زحماتتون…
یه خواهشی داشتم اونم اینکه لطفا اگر امکانش هست ددلاین تحویل پروژه رو تمدید کنید :))
از یه طرف هنوز آماده نیستم و دارم آموزش های مختلف میبینم که بلخره بتونم یه پروژه دست و پا شکسته بزنم. از طرفی دیگه هم اصلا دوست ندارم این فرصت عالی که پیش اومده رو از دست بدم. احتمالا بقیه دانشجویان هم با من موافق باشن… نظر سنجی هم بزارید عالی میشه.
پیشاپیش خیلی ممنونم.

2 پسندیده

با سلام و احترام
من هم موافقم که اگر امکانش هست زمان تحویل پروژه رو بیشتر کنید
چون نیاز به تقویت پیشنیاز ها بیشتر احساس میشه
و البته اینکه زمان تحویل پروژه میان ترم (جلسه 6 و7 ) با پروژه نهایی یکی هست ، این میتونه از کیفیت پروژه نهایی بکاهه.

3 پسندیده

مگه میانترم با پروژه نهایی فرق داره؟ تو تلگرام از اساتید پرسیدم گفتن که یدونه تکلیف داریم!

من از اول دوره بودم تا اونجایی که من فهمیدم بله فرق داشت.
مگر اینکه تصمیم اساتید عوض شده باشه

1 پسندیده

سلام
در این مورد تو جلسه خودمون صحبت میکنیم اگر ممکن بود نتیجه رو اطلاع میدیم.
نظرسنجی هم پیشنهاد خوبیه.

2 پسندیده

بله
تمرین و پروژه جدا هستن.
اینجا میتونید جزییات پروژه رو ببینید:

1 پسندیده

ممنونم ازتون. بله جزئیات پروژه رو خوندم ممنون. منتها الان نمیدونم تمرین ها چیه. چون تا جایی که یادمه از خانم راهبری تو تلگرام پرسیدم گفتن که یکی هستن.

سلام توی دقیقه 27:09 شایان جان میگن که باید توی این حوزه اون چیزی که مخصوص خودمونه رو پیدا کنیم. دقیقا یکی از بزرگترین چالش های من الان اینه :)) اینکه همش فکر می‌کنم که باید همه چیز رو بدونم و خب در عمل این کار شدنی نیست و نهایتا یا اعتماد به نفس از دست میره یا کلا زده میشه آدم و کلا همه چیز رو ول می‌کنه.
میخواستم اگه امکانش بود یه پادکستی یا حالا مقاله ای رو به این موضوع اختصاص بدید که چطوری Specialty خودمونو پیدا کنیم. من یکی که واقعا سردرگمم و تحت فشار. ممنونم
@shayan @saharAP @Sahar @Aysha

سلام وقت به خیر.
از اینکه با ما در این دوره همراه بودین خوشحالم و امیدوارم براتون مفید بوده باشه.

حقیقت اینه که انتخاب مسیر یادگیری هم جذاب هست و هم پر از اشتباه و تجربه های خوب و بد جدید !
اگه تمایل داشتین به ای دی تلگرام من پیام بدین. بیشتر در مورد این موضوع و موضوعات دیگه ای علاقه داری صحبت میکنیم.- در تلگرام به این ای دی پیام بدین:
@saharRahbary

2 پسندیده

سلام خیلی ممنونم. حتما