جلسه هفتم - تست هاردهت و ارتباط با قرارداد هوشمند از طریق فرانت‌اند

در جلسه هفتم در ادامه جلسه ششم تست قرارداد را به کمک هاردهت انجام میدهیم.
با پکیج hardhat-gas-reporter کار میکنیم.
و با پکیج solidity-coverage آشنا میشیم.
در نهایت برای کار با قراردادمون یه فرانت اند ساده با Html و Javascript راه اندازی میکنیم. و به قرارداد دپلوی شده روی شبکه هاردهت و sepolia ترانسشکسن ارسال میکنیم و اطلاعات رو میخونیم.

تمرین:
از مخزن پروژه fundme فورک بگیرید. فرانت رو هم در کنار همین پروژه اضافه کنید. و کارهای زیر رو انجام بدین:
۱- اضافه کردن event به قرارداد fundme
۲- کامل کردن بخش تست قرارداد بطوری که solidity coverage به شما پوشش تست ۱۰۰٪ رو نمایش بده.
۳- اضافه کردن یه بخش دلخواه به قرارداد و قابلیت کار با اون بخش در فرانت اند. (برای مثال قابلیت refund)

از موارد بالا حداقل دو مورد رو انجام بدین و در یک ویدیوی کوتاه حدودا ۵ دقیقه توضیح بدین چه تغییراتی دادین و برنامه تونو اجرا کنین.
لینک این ویدیو در فایل readme پروژه قرار داده بشه. و در نهایت لینک گیتهاب پروژه رو برای ما ارسال کنید.

از طریق لینک زیر به ویدئوی این جلسه دسترسی دارید:

[youtube]

با پوزش٫ حدود ۱۰ دقیقه از ویدیو کلاس (زمان ۱:۰۸:۲۸) در تدوین آخر به اشتباه حذف شده بوده که در اینجا می توانید مشاهده کنید.

از لینک زیر جهت دانلود اسلایدهای این جلسه استفاده کنید:
جلسه هفتم.pdf (3.4 مگابایت)

فرم تمرین جلسه ۷

6 پسندیده

سلام، لینک نظرسنجی برای تنفس یک هفته ای دوره رو میشه بفرستین

سلام
تو گروه تلگرام چک کنید لطفا:

1 پسندیده

سلام من زمانی که از هاردهت تست میگیرم خطایی دریافت نمیکنم ولی تستی هم انجام نمیشه و پیغام زیر نمایش داده میشه

مطمین بشید فایل تست تو پوشه test باشه. و پوشه test کنار package.json باشه.
image
اگر مشکلتون حل نشد لطفا اسکرین شات پوشه و فایل رو بفرستید.

این ترتیب فایل ها و پوشه های منه داخل vscode

انگار تو خطاهای کوچیک خاصی این اتفاق میفته.
موارد تو این صفحه رو چک کنید لطفا.

ممنون چک میکنم نتیجشو اعلام میکنم

سلام ، با توجه به این که هوش مصنوعی داره روز به روز پیشرفته تر میشه و میتونه کد بدون باگ بده و قابلیت درک و فهم داره امکانش هست که در آینده برنامه نویسی بلاکچین رو تهدید کنه ؟

1 پسندیده

لینک گیت هابی که فاند می هست داخلش همون پاتریکه؟

سلام من اگه بخوام علاوه بر اتر usdt رو هم برای فاند اضافه کنم امکان پذیره یا حتما باید فقط کوین بومی شبکه باشه ؟

سلام
کسی جواب قطعی برای این سوال نداره.
اما نظر شخصی من اینه که در کل سرعت برنامه نویسی چند برابر خواهد شد ولی بعیده در آینده نزدیک نیاز به برنامه نویس کاملا حذف بشه.

بله درسته همون کد پاتریکه.

سلام
بله میتونین هر توکنی خواستین استفاده کنین.
تتر قراردادش رو تست نت ها هم دپلوی شده باید باشه. اگر هم توکن/کوینی نبود میتونین دپلوی کنین.
و با استفاده از approve تو قرارداد خودتون ارسال رو انجام بدین.

سلام وقت بخیر خسته نباشید
مهلت تحویل تمرین میان ترم تا کی هست؟

من یه دفه با یه مشکلی مواجه شدم که تا دیروز رو vs code پروژه مشکلی نداشت برام یه دفه این مشکل پیش اومد اونم این که موقعی که دستور compile رو اجرا میکنم خطای زیر رو میده ولی سرچ هم کردم چیزی دستگیرم نشد حالا من خطا و یه سری تنظیمات که فک میکنم مریوط به این خطا میشه رو میفرستم ممنون میشم اگه کمکم کنین

سلام ممنون
وقت شما هم بخیر. سلامت باشید.
ما تمرین و پروژه پایانی رو همون آخر دوره میخواییم ازتون.
دیگه مدیریت زمانی که برا تمرین و پروژه پایان ترم میذارین به عهده ی خودتونه.

به نظر میرسه ورژن کانترکت چین لینکی که نصب شده با چین لینکی که ایمپورت کردین یکی نیست.
تو همون عکس دوم تو پوشه تست ورژن رو به ۶ تغییر بدین - پوشه آرتیفکت و کش رو پاک کنید و دوباره تست کنید.

با سلام و احترام
میخواستم بدونم تمرین میان ترم دانشجویان (تمرین جلسه هفتم) چه زمانی بررسی و اعلام امتیاز میشه؟

سلام
تمرین ها و پروژه ها در آخر دوره بعد از پایان مهلت ارسال همزمان بررسی خواهند شد.

1 پسندیده