میکسر کریپتو چیست ؟

میکسر کریپتو چیست؟

میکسر کریپتو سرویسی است که ارزهای رمزنگاری شده بسیاری از کاربران را با هم ترکیب می کند تا مبدا و صاحبان وجوه را مبهم کند. از آنجایی که بیت کوین، اتریوم و بسیاری دیگر از بلاک چین های عمومی شفاف هستند، دستیابی به این سطح از حریم خصوصی دشوار است.

چرا از میکسرها استفاده می شود؟

1.حریم خصوصی مالی

بسیاری از میکسرها به عنوان حفظ حریم خصوصی استفاده می کنند. حریم خصوصی مالی مهم است، به ویژه برای کسانی که تحت رژیم های سرکوبگر زندگی می کنند یا می خواهند به صورت ناشناس معاملات قانونی انجام دهند.

2. پول شویی

درصد کمی از کاربران میکسر کریپتو ،مجرمان سایبری هستند. این مجرمان از میکسرها استفاده می کنند تا ارتباط بین کیف پول های رمزنگاری را که برای جمع آوری سودهای غیرقانونی خود استفاده می کنند و کیف پول های رمزنگاری که از آن وجوه خود را به صرافی های کریپتو به فیات منتقل می کنند، پنهان کنند. به این ترتیب، هدف آنها جلوگیری از ایجاد هشدارهای ضد پولشویی است.

در ماه ژوئیه، ما متوجه شدیم که تقریباً 10٪ از تمام ارزهای رمزنگاری شده توسط نهادهای غیرقانونی در سال 2022 از طریق یک میکسر شسته شده اند.

در مقایسه، تنها 0.3 درصد از ارزهای دیجیتالی که در معرض نهادهای خاکستری مانند سایت‌های قمار و صرافی‌های پرخطر قرار گرفته‌اند، مخلوط شده‌اند. این آمار برای ارزهای دیجیتالی که در معرض نهادهای نظارتی مانند صرافی‌های متمرکز هستند، به 0.1 درصد کاهش می‌یابد.

میکسر های کریپتو چگونه کار می کنند

میکسرها ارزهای رمزپایه سپرده شده توسط بسیاری از کاربران را جمع آوری و به صورت تصادفی با هم ترکیب می کنند. بعداً، وجوه به آدرس‌های جدید تحت کنترل هر کاربر، منهای هزینه خدمات ناچیز، برداشت می‌شود.

اکثر میکسرها با اجازه دادن به کاربران برای برنامه ریزی برداشت های خود در مقادیر تصادفی در فواصل زمانی تصادفی، ردیابی وجوه سپرده شده را دشوارتر می کنند. برخی دیگر سعی می کنند این واقعیت را مبهم سازند که حتی از میکسر استفاده می شود. آنها معمولاً این کار را با تغییر کارمزد تراکنش و نوع آدرس برداشت انجام می دهند.

انواع مختلف میکسر ها

اکثر میکسرها تحت یکی از سه دسته زیر قرار می گیرند که دسته دوم جدیدترین و مستقل ترین هستند.

1.میکسرهای نگهداری متمرکز

میکسرهای نگهداری متمرکز، که در اوایل سال 2011 پدیدار شدند، به طور موقت مالکیت وجوه کاربران را در اختیار می گیرند و معمولاً توسط یک اپراتور واحد اداره می شوند. از آنجایی که این نوع سرویس متمرکز است، کاربران با خطرات حریم خصوصی بیشتری روبرو هستند. آنها همچنین اغلب هدف اجرای قانون هستند، زیرا آژانس های اجرای مالی با آنها به عنوان مشاغل خدمات پولی ثبت نشده برخورد می کنند.

2.CoinJoins

CoinJoin نوعی میکسر است که معمولاً در کیف پول هایی که حریم خصوصی قابل قبولی دارند ساخته می‌شود که سکه‌های کاربران را با کوین‌های چند کاربر دیگر در یک تراکنش ترکیب می‌کند. کاربران اغلب این فرآیند را چندین بار تکرار می کنند.

برخلاف میکسرهای متمرکز، CoinJoin ها غیرقانونی هستند، و هیچگاه وجوه کاربران را نگه نمی دارند.

3.میکسرهای قراردادی هوشمند

مانند CoinJoins، میکسرهای قرارداد هوشمند غیرقانونی هستند. اما برخلاف CoinJoins، میکسرهای قرارداد هوشمند وجوه کاربران را تنها در یک تراکنش ترکیب نمی‌کنند. درعوض، کاربر وجوه خود را به میکسر می فرستد، یادداشت رمزنگاری دریافت می کند که ثابت می کند سپرده گذار هستند و سپس، هر زمان که بخواهد، میکسر را برای برداشت وجه به آدرس جدید می فرستد. در این میان، ارزها به روش‌های مختلف ارسال می‌کنند.

میکسرهای قرارداد هوشمند اغلب با ارائه دهندگان خدماتی به نام رله کار می کنند که می توانند اتر لازم برای پرداخت هزینه های کارمزد در تراکنش های برداشت میکسر را فراهم کنند. این تضمین می‌کند که کاربر می‌تواند وجوه خود را به آدرس‌های جدید بدون سابقه تراکنش یا اتصال به سایر خدمات برداشت کند.

اقدامات اجرایی علیه میکسرهای کریپتو

برای خواندن کامل به لینک زیر مراجعه نمایید .
کرووس