پروژه نهایی - دوره ۱۴۰۲

تبریک به خاطر رسیدن به این مرحله در دوره آموزشی !

این نوشته به شما کمک می کند پروژه نهایی خود را با کیفیت بهتری ارائه دهید. لطفاً کلیه دستورالعمل ها و الزامات مربوط به پروژه را که در این سند نوشته شده است، دنبال کنید.

ارسال پروژه

پس از تکمیل پروژه و آمادگی جهت بررسی و امتیازدهی به پروژه لطفا این فرم را پر کنید. در این فرم موارد زیر از شما خواسته شده است:

• آدرس ایمیل
    اطلاعات کاربری : نام و خانوادگی و…
  • لینک پروژه (روی سایت گیت هاب)
  • لینک دموی ویدئویی پروژه (روی سایت گیت هاب)
  • آدرس کاربر در بلاک چین اتریوم جهت ارسال گواهی

مشخصات پروژه نهایی

پروژه نهایی که در مخزن گیت هاب دانشجو قرار میگیرد، باید دارای فایلهای زیر باشد :

1. فایلهای کد قرارداد هوشمند

2. یک فایل به نام README.md که پروژه را به طور کلی شرح میدهد و راهنمایی می کند که پروژه چطور به صورت لوکال اجرا شود.

3. (اختیاری) یک فایل به نام design_pattern_decisions.md که دیزاین پترنهای مورد استفاده دانشجو را شرح دهد.

4. (اختیاری) یک فایل به نام avoiding_common_attacks.md که شرح میدهد پروژه چگونه در مقابل حملات متداول مقاوم است.

5. یک فایل به نام deployed_addresses.txt که نام تست نت و آدرس قرارداد دپلوی شده در آن تست نت را نشان دهد.

6. یک فایل دمو (screen recording) به صورت ویدئویی که نحوه عملکرد پروژه را نشان میدهد.

وجود و عملکرد صحیح هر کدام از موارد بالا برای هر پروژه بررسی و امتیازدهی میشود.

نکاتی که در تحویل نهایی باید مد نظر بگیرید:

• قراردادها درشاخه contracts قرارداده شده باشد

• پروژه به صورت یک پروژه کامل تحویل داده شود و کامپایل با ابزار مشخص شده با موفقیت صورت پذیرد.

• پروژه در یک بلاک چین لوکال و یا روی تست‌نت اجرا شود.

• تستها در شاخه Test قرار داده شده باشد.حداقل 5 تست برای پروژه نوشته شود. (تستها به طور خلاصه تشریح شوند و این دلیل نوشته شود که دانشجو چرا این تست را نوشته است). تستها می تواند به زبان سالیدیتی یا جاوا اسکریپت نوشته شود.

• ارائه توضیحات (comment) در پروژه به خوبی رعایت شده باشد.

• یک رابط کاربری ساده که پروژه از طریق آن اجرا شود به همراه پروژه تحویل داده شود.

• پروژه را اجرا کرده و در حین اجرا صفحه را رکورد کنید و نشان دهید چگونه تنظمات و زیرساختهای اجرای پروژه را برای آن لحاظ می کنید و پروژه در حالتهای مختلف چگونه عمل میکند. طول مدت ویدئو حداقل چهار دقیقه و حداکثر ده دقیقه می تواند باشد.

• پروژه باید بتواند اکانت فعلی متامسک را تشخیص دهد و متناسب با آن محتوا و توابع را نمایش دهد.

• حداقل از یک کتابخانه استفاده شود.

یادداشتی درباره دشواری پروژه

بسته به سطح مهارت فعلی توسعه وب شما ، این پروژه ممکن است کم و بیش دشوار باشد. اگر چه ممکن است که پیاده سازی بسیاری از ایده ها طیف وسیعی از پیچیدگی ها را در اجرا شامل شود ولی پیاده سازی ویژگی های اساسی یک پروژه نشان می دهد که شما می توانید یک قراردادهوشمند را ایجاد کرده و آن را به یک رابط کاربری پیوند دهید. در این دوره، تمرکز ما بر عملکرد و امنیت قرارداد هوشمند است و سبک طراحی یا زیبایی و طراحی رابط کاربری جز موارد آموزشی در نظر گرفته شده در دوره نیست. پروژه دانشجو باید نشان دهنده این موضوع باشد که چگونه می تواند قراردادهای هوشمند ایمن بنویسد.

ایده پروژه نهایی

1. ایده خود را پیاده سازی کنید.
    اگر ایده خاصی دارید که میتوان آنرا با قرارداد هوشمند پیاده سازی کرد این دوره یک فرصت عالی است که روی ایده خود کار کنید و انرا اجرایی کنید.
    2.نکته مهم :* در نظر داشته باشد که میزان سختی ایده انتخابی باید متناسب با سطح دوره برگزار شده باشد ( ایده نه خیلی ساده باشد و نه خیلی پیچیده و سخت برای عملی کردن باشد.)
  2. از پروژه های پیشنهادی در جلسه پنجم نسبت به انتخاب ایده پروژه اقدام کنید.

مهلت تحویل نهایی جلسه آخر برگزاری دوره می باشد.

نکته مهم: موضوع پروژه خود را قبل از شروع کردن در انتهای همین پست نوشته و تاییدیه لازم جهت اجرای پروژه را از اساتید دریافت کنید. این کار کمک میکند موضوعات متناسب و غیر تکراری انتخاب شوند.

9 پسندیده

با سلام پروژه بنده token swap هست و ایمیل zfm هم مال بنده است هر دوتاش اگه در جواب سوالاتم دو تا جیمیل بود.با تشکر

3 پسندیده

سلام وقتتون بخیر … در مورد dex میخواستم پروژه هم رو ارایه بدم …

3 پسندیده

سلام، من موضوع " بلاکچین در املاک و مستغلات" رو انتخاب میکنم. البته موضوع " استفاده از بلاک چین در حوزه زنجیره تامین و حمل‌ونقل" هم خیلی برام جذابه. در واقع دوست دارم که چیزی فراتر از یک پروژه و بشه روش کار کرد و عملیاتی و تجاری سازیش کرد.

2 پسندیده

سلام ، وقت تون بخیر ، من to do list رو انتخاب می کنم . با تشکر

4 پسندیده

سلام من میخواستم در مورد خرید و فروش و ثبت اطلاعات خودرو از ابتدای تولید پروژه رو انجام بدم

3 پسندیده

سلام خدمت شما من nft marketplace رو انتخاب می کنم باتشکر

1 پسندیده

سلام و احترام خدمت اساتید محترم دوره و دوستان پر تلاش و زحمتکش کوین ایران
موضوع پروژه خودم رو از بین موارد پیشنهادی توی جلسه پنجم، جهت دریافت تائیدیه اعلام میکنم:
charity or donation system

باید منتظر تائیدیه باشیم یا به چه صورت پیش میره روند؟
ممنون

1 پسندیده

سلام
ایده پروژه من شخصی هست و خیلی به این عنوان charity or donation system شباهت داره.
اما شما چون زود تر عنوان کردین من دیگه نمیتونم این ایده رو پیاده سازی کنم؟ یا ایرادی نداره؟

1 پسندیده

سلام به همه. وقتتون بخیر. من copyright management رو انتخاب می‌کنم.

1 پسندیده

سلام من خیلی دوست دارم پروژه در زمینه voting انجام بدم
و اگر یادبگیرم در اینده توسعه کاربردی ان را به شکل جدی انجام بدم

1 پسندیده

سلام
کانترکتی که بتونه کارفرما و پیمانکار روبرای انجام پروژه بهم وصل کنه

1 پسندیده

با سلام و احترام
تمایل دارم پروژه در زمینه بلاکچین در سلامت انجام بدهم.

1 پسندیده

فعلا جلسه 4 هستم. ولی در حوزه بیمه و سلامت علاقه به انجام پروژه ساده دارم

1 پسندیده

سلام. من دوست دارم یه پروژه Lending & Borrowing پیاده سازی کنم.

1 پسندیده

سلام وقت بخیر من می خواهم روی Action کار کنم

سلام وقت بخیر
یعنی در تاریخ 13 و زمان برگزاری آخرین جلسه یعنی دوازدهم زمان تحویل پروژه تموم میشه؟

1 پسندیده

امیدواریم که ددلاین پروژه تمدید بشه برای امثال من که دیر به دوره پیوستن :slightly_smiling_face: :pray:

3 پسندیده

سلام
بنده موضوع “اشتراک گذاری ویدیو به صورت غیر متمرکز” رو انتخاب کردم
یک چیزی شبیه به یوتیوب غیر متمرکز

1 پسندیده

Project Subject: Decentralized Learning Platform

1 پسندیده