جلسه چهارم (اسلاید‌ها٫ ویدئوها و بقیه منابع)

جلسه چهارم

در جلسه چهارم دوره آموزشی برنامه نویسی قرارداد هوشمند در ابتدا بخشی از مباحث باقی مانده از جلسه سه شامل تاریخچه اتریوم، DAO هک و نقشه راه اتریوم بحث شده است. در ادامه در مورد معماری اپلیکیشن های غیر متمرکز و تفاوت ها و شباهت های آن با اپلیکیشن های متمرکز از دیدگاه مهندسی نرم افزار و همچنین انواع مختلف شبکه های اتریوم بحث می شود. سپس ویژگی های محیط توسعه اتریوم و ابزارهای مناسب برای مراحل مختلف توسعه یک اپلیکیشن غیر متمرکز معرفی می شود. در انتها ابزار GETH به عنوان یکی از محبوب ترین کلاینت های رسمی اتریوم معرفی و نحوه کار کردن با آن آموزش داده می شود.

Youtube

اسلایدهای جلسه چهارم Blockchain and Solidity (Session 4).pdf (1.6 مگابایت)

منابع مطالعه بیشتر:

10 پسندیده

سلام ببخشید من مشکل دارم در نصب geth چیکار کنم ؟

1 پسندیده

سلام، لطفا سوالتون رو دربخش آموزش geth بپرسین.و در ضمن لطف می کنید دقیق تر بگین، روی چه سیستم عاملی و چه خطایی میگیرین دقیقا؟

1 پسندیده

حل شد ممنون :heart:… . . .

1 پسندیده

سلام. ببخشید من تو ایجاد یک فایل با نام genesis.json داخل پوشه بلاکچین با فرمت json مشکل دارم. میشه بیشتر توضیحش بدید که چطوری و کجا ایجادش کنم

سلام، در بخش دوم آموزش geth توضیح داده شده. لطفا سوالتون رو در همون بخش بپرسین. صرفا می بایست یک فایل متنی یا txt ایجاد کنید . نام اش رو به genesis.json تغییر بدین. بعد محتویات ای که گفته شده رو داخل این فایل کپی کنید و ذخیره کنید.

3 پسندیده

مرسییی از شما حتما :raised_hands:

1 پسندیده

سلام، در رابطه با بلاکچین خصوصی که توضیح داده شده سوال داشتم. میخواستم بدونم اینکه گفته میشه Geth یا ابزارهای مشابه، یک شبکه خصوصی در اختیار میذاره تا بتونیم کد خودمون رو روی اون تست کنیم با مفهوم بلاکچین خصوصی که میگیم یک شرکت میتونه برای خودش راه اندازی کنه (اینکه گفته میشه رسیدن به اجماع بصورت متمرکز انجام میشه یا حتی کاربران برای ورود به شبکه باید احراز هویت شوند)، متفاوت هست؟

بله کاملا متفاوته. geth در اصل یکی از پیاده سازی های شبکه اتریوم هست و شبکه خصوصی ای که میسازیم ویژگی های اصلی شبکه اتریوم رو داره. ولی permissioned بلاکچین ها پروژه های متفاوتی هستند که می تونن دسترسی به شبکه رو محدود کنن و الگوریتم های اجماع متفاوتی داشته باشن و بیشتر برای سلوشن های حاکمیتی و صنعتی به کار میرن. بزرگ ترین پروژه تو این زمینه hyperledger هست که متعلق به لینوکس فاندیشن هست. که معروف ترین کلاینت بلاکچین شون هم Fabric هست.

سلام من وقتی کد دستور رو میزنم می‌نویسه failed to read Genesis
در توصیر هم فایل genesis.json و خطایی که داده رو عکس گرفتم

سلام لطفاً به سلول من هم پاسخ دهید ممنون میشم

مشکلم حل شد یه دنیا ممنون:rose::pray:

ببخشید تو ویدئو شما وقتی نود خودتون رو ران کردید شروع کردید به ماین کردن … مگه این شبکه فقط یک شبکه خصوصی نیست چطوری دسترسی به کل شبکه رو پیدا کرده و ماین کرده و به شما پاداش داده ؟