راهنمای ارائه پروژه در دوره آموزشی

تبریک به خاطر رسیدن به این مرحله در دوره آموزشی !

این نوشته به شما کمک می کند پروژه نهایی خود را با کیفیت بهتری ارائه دهید. لطفاً کلیه دستورالعمل ها و الزامات مربوط به پروژه را که در این سند نوشته شده است، دنبال کنید.

ارسال پروژه

پس از تکمیل پروژه و آمادگی جهت بررسی و امتیازدهی به پروژه لطفا “**فرم ارسال پروژه”** را پر کنید. در این فرم موارد زیر از شما خواسته شده است:

• آدرس ایمیل
  • لینک پروژه ( روی سایت گیت هاب)
  • لینک دموی ویدئویی پروژه (روی سایت گیت هاب)
  • آدرس کاربر در بلاک چین اتریوم جهت ارسال گواهی

مشخصات پروژه نهایی

پروژه نهایی که در مخزن گیت هاب دانشجو قرار میگیرد، باید دارای فایلهای زیر باشد :

1. فایلهای کد قرارداد هوشمند
  2. یک فایل به نام README.md که پروژه را به طور کلی شرح میدهد و راهنمایی می کند که پروژه چطور به صورت لوکال اجرا شود.
  3. (اختیاری) یک فایل به نام design_pattern_decisions.md که دیزاین پترنهای مورد استفاده دانشجو را شرح دهد.
  4. (اختیاری) یک فایل به نام avoiding_common_attacks.md که شرح میدهد پروژه چگونه در مقابل حملات متداول مقاوم است.
  5. یک فایل به نام deployed_addresses.txt که نام تست نت و آدرس قرارداد دپلوی شده در آن تست نت را نشان دهد.
  6. یک فایل دمو ( screen recording ) به صورت ویدئویی که نحوه عملکرد پروژه را نشان میدهد.

وجود و عملکرد صحیح هر کدام از موارد بالا برای هر پروژه بررسی و امتیازدهی میشود.

نکاتی که در تحویل نهایی باید مد نظر بگیرید:

• قراردادها درشاخه contracts قرارداده شده باشد

• پروژه به صورت یک پروژه ترافل تحویل داده شود و کامپایل ترافل با موفقیت صورت پذیرد.

• پروژه در یک بلاک چین لوکال روی پورت 8545 اجرا شود.

• تستها در شاخه Test قرار داده شده باشد.حداقل 5 تست برای پروژه نوشته شود. ( تستها به طور خلاصه تشریح شوند و این دلیل نوشته شود که دانشجو چرا این تست را نوشته است). تستها می تواند به زبان سالیدیتی یا جاوا اسکریپت نوشته شود.

• ارائه توضیحات (comment) در پروژه به خوبی رعایت شده باشد.
  • یک رابط کاربری ساده که پروژه از طریق آن اجرا شود به همراه پروژه تحویل داده شود.

• پروژه را اجرا کرده و در حین اجرا صفحه را رکورد کنید و نشان دهید چگونه تنظمات و زیرساختهای اجرای پروژه را برای آن لحاظ می کنید و پروژه در حالتهای مختلف چگونه عمل میکند. طول مدت ویدئو حداقل چهار دقیقه و حداکثر ده دقیقه می تواند باشد.

• پروژه باید بتواند اکانت فعلی متامسک را تشخیص دهد و متناسب با آن محتوا و توابع را نمایش دهد.

• حداقل از یک کتابخانه استفاده شود.

یادداشتی درباره دشواری پروژه

بسته به سطح مهارت فعلی توسعه وب شما ، این پروژه ممکن است کم و بیش دشوار باشد. اگر چه ممکن است که پیاده سازی بسیاری از ایده ها طیف وسیعی از پیچیدگی ها را در اجرا شامل شود ولی پیاده سازی ویژگی های اساسی یک پروژه نشان می دهد که شما می توانید یک قراردادهوشمند را ایجاد کرده و آن را به یک رابط کاربری پیوند دهید. در این دوره، تمرکز ما بر عملکرد و امنیت قرارداد هوشمند است و سبک طراحی یا زیبایی و طراحی رابط کاربری جز موارد آموزشی در نظر گرفته شده در دوره نیست. پروژه دانشجو باید نشان دهنده این موضوع باشد که چگونه می تواند قراردادهای هوشمند ایمن بنویسد.

ایده پروژه نهایی

1. ایده خود را پیاده سازی کنید.
    اگر ایده خاصی دارید که میتوان آنرا با قرارداد هوشمند پیاده سازی کرد این دوره یک فرصت عالی است که روی ایده خود کار کنید و انرا اجرایی کنید.
    نکته مهم : در نظر داشته باشد که میزان سختی ایده انتخابی باید متناسب با سطح دوره برگزار شده باشد ( ایده نه خیلی ساده باشد و نه خیلی پیچیده و سخت برای عملی کردن باشد.)
  2. از پروژه های پیشنهادی در جلسه ششم نسبت به انتخاب ایده پروژه اقدام کنید.
  3. در فرم گزارش پروژه عنوان پروژه خود را بنویسید و در حد چند خط انرا توضیح دهید.
    مهلت تحویل نهایی پروژه 29 اسفندماه 1400 می باشد.

مراحل انجام یک پروژه

12 پسندیده

باسلام و تشکر

ایا در مورد ایده پروژه ها می شه با اساتید یا استاد خاصی صحبت کرد؟ چون ممکن هست ایده من به قدری سخت و پیچیده ‌ باشه که وسط راه نتونم تکمیلش کنم یا از اون طرف خیلی ساده و مبتدیانه باشه.
مرسی

سلام می تونید در همین قسمت ایده خودتون رو توضیح بدین یا اگر هم علاقه ای ندارید عمومی باشه به صورت پیام مستقیم به اساتید بفرستید

امکانش هست مهلت تحویل پروژه رو بیشتر کنید؟ من هم دانشجو هستم و هم شاغل واقعا وقت کم دارم و تازه به فیلم جلسه سوم رسیدم:pensive::pensive::pensive:

1 پسندیده

سلام تشکر بابت دوره خوبتون. اگر امکانش هست زمان تحویل پروژه رو بیشتر کنید و اینکه امکانش هست دو نفری پروژه رو انجام بدیم؟

1 پسندیده

نگران مهلت تحویل پروژه نباشید این امکان هست که تمدید بشه، بیشتر روی یادگیری و تحویل یک پروژه کامل تمرکز کنید

3 پسندیده

در مور تمدید مهلت پروژه به احتمال زیاد تمدید میشه، ولی در مورد تحویل دو نفره خیر و امکانش نست، وقتی گواهی به شما داده میشه بر این موضوع دلالت داره که تمام مراحل یک پروژ رو خودتون انجام دادین

1 پسندیده

باسلام
ضمن تشکر از تیم کوین ایران بابت تهیه تمامی اموزشها در این حوزه,پیشنهادی داشتم خدمت این تیم و همه دوستان

باتوجه به اینکه احتمالا بسیاری از دوستان مثل خودم در طول این دوره با بسیاری از سیوالات و مشکلات رو به رو شده اند پیشنهاد طراحی یک دوره تکمیلی برای دوستانی که این دوره رو به صورت کامل دیده اند و علاقه به یادگیری بیشتر در این زمینه دارند توسط تیم کوین ایران دارم. این دوره نه تنها می تواند باعث پیشرفت بچه ها بشود بلکه می تواند یک منبع درآمد برای کوین ایران که لطف کردند و تمام دوره رو به صورت رایگان در اختیار همه بچه ها گذاشتند بشود.
این دوره می تواند مانند جلسات پرسش و پاسخ دوره تابستان باشد و شامل

• رفع اشکال
  • راهنمایی گام به گام تا تکمیل یک پروژه
    و …
    باشد
    ممنون
    @shayan @Sahar
2 پسندیده

ممنون از پیامتون٫

جلسات پرسش پاسخ و همچنین ادامه دوره به صورت کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های تکمیلی در برنامه کاری کوین‌ایران آکادمی هست و تا آخر امسال اطلاعات کامل‌تری اعلام خواهد شد.

6 پسندیده

خیلی ممنوناز زحماتتون :slightly_smiling_face:

1 پسندیده

سلام ،دمتون گرم بابت دوره، الان هم میشه پروژه رو انجام داد؟

1 پسندیده

بله تا آخر اسفند وقت داریم برای انجام پروژه

1 پسندیده

سلام من تازه با این دوره آشنا شدم میخواستم بدونم امکان تمدید مهلت زمان ارسال پروژه وجود داره؟

بله بالاتر گفتن که هست

با توجه به درخواست های مکرر٫ مهلت تحویل پروژه دوره سالیدیتی برای دریافت مدرک تا ۱۵ فروردین تمدید شد.

سلام خدمت شما عزیزان
مرسی بابت زحماتتون
من پیگیر شدم برای استخدام ،پیج اینستاگرام کوین ایران گفتند که داخل فروم پیام بدم برای پاسخ دهی.
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام، خیلی ممنون از دوره‌ی خوبتون. میشه اگر امکانش هست در حد فقط چند روز دیگه هم تمدید بشه زمان ارسال پروژه؟

1 پسندیده