جلسه اول : پرسش و پاسخ

سلام روز شما بخیر.به تستهای هفتگی از کجا دسترسی داشته باشم
ممنون

سلام دوستان خوشحالم به جمعتون پیوستم
اگه منبعی چیزی از معرفی کارهایی که میشه با اسمارت کانترک تو شرکتای بزرگ (بخصوص ایران) انجام داد و درحال انجامه و کاربردهایی که داره به صورت بیزنسی معرفی کنین که دید بهتری داشته باشم ممنون میشم

سلام. وقت به خیر
اگر چند سایت مطرح ایرانی مرتبط با کاریابی و فریلنسری رو چک کنید فرصتهای موجود رو میبینید. می تونید کلمات کلیدی رو برای سایت مشخص کنید که هر بار اگهی جدید در این زمینه اومد به شما اطلاع رسانی بشه.
معمولا تعدادشون زیاد نیست ولی هر هفته حداقل چند اگهی هست.

1 پسندیده

متوجه شدم که کلاس ها قبلا برگذار شده می خواستم بدونم مدرک nft که در جلسه گفتید به کسانی که الان دارند می گذرونند بعد از اتمام جلسات و تحویل پروژه داده میشود ؟

جواب سوالات جلسه اول :
1.مکانیزم اجماع (غیر از POW,POS ) : DPOS ( Delegated Proof of Stake) : مدل تغییریافته و پیچیده‌تری از گواه اثبات سهام است که در آن، اعتبارسنجی تراکنش‌ها به گروهی خاص متکی است تا به نمایندگی از سوی کل گره‌های موجود در شبکه، بلوک‌ها را ارزیابی کنند.
2.اسم اولین بلاک در بلاکچین : Genesis Block
3.میزان پاداش هر بلاک اتریوم : 2.28692ETH
4. همزمان پیدا کردن یک بلاک توسط دو ماینر و تصمیمات نودها : بلاکی که زنجیره ی طولانی تری دارد مورد قبول قرار میگیرد و اضافه میشود .
دوستان اگه اشتباهی وجود داشت ممنون میشم اصلاحش کنید .

8 پسندیده
6 پسندیده

سلام وقت بخیر.پاسخ هر جلسه رو تا چه زمانی میتونیم بفرستیم؟برای من پیام(فرم دیگر پاسخ نمیپذیرد)میاد.ممنون میشم پاسخ بدید

در این ویدیوها در مورد فرم تکلیف صحبت میشود که مرتبط با دوره تابستان بوده و نیازی به ارسال جواب تمرین‌ها نیست.

باسلام
وقتی ما یه تراکنش می زنیم این تراکنش در ممپول یکی از ولیدیتورها ثبت می شه. حالا سیوال من این ولیدیتور باید بتونه هش رو پیدا کنه تا تراکنش ما در بلاک بشینه ؟ ولیدیتور های دیگه می تونن یک تراکنش رو از ممپول دیگری بردارن؟ بر چه اساسی شبگه تراکنش ما رو به یک ولیدیتور می ده؟
مرسی

سلام . فکر میکنم از ولیدتور منظورتون ماینرها هست، ماینرها بر اساس الگوریتمی که دارند طوری تراکنشها رو برای لحاظ کردن در بلاک انتخاب می کنند که سود خودشون از تراکنشها به حداکثر برسه.در حقیقت شبکه تراکنشی یه ماینر اختصاص نمیده، ماینر خودش تصمیم میگیره

1 پسندیده

سلام و احترام . به نظر می‌رسد فرم تکلیفی که در ویدئوها از آن صحبت میشود که مرتبط با دوره تابستان بوده و نیازی به ارسال جواب تمرین‌ها نیست

سلام و احترام . فرم تکلیفی که در ویدئوها از آن صحبت میشود که مرتبط با دوره تابستان بوده و نیازی به ارسال جواب تمرین‌ها نیست

سلام . لینک برای دوره تابستان فعال بوده و الان نیازی به ارسال پاسخ نیست

سلام
خیلی ممنون بابت دوره ی خوبتون
من چند ساله توی حوزه ی c# و .net فعالیت میکنم
میخواستم ببینم آیا برای این دوره کمکی بهم میکنه؟
و اینکه با توجه به ایمکه شما توی کانادا هستین بهتر میدونین:
من اگه بیشتر تمرکزم رو روی برنامه نویسی .net و بقیه چیزا مثل نرم افزار تحت ویندوز یا اندروید بزارم بهتر نتیجه میگیرم یا روی بلاکچین؟
سپاس از دوره🙏

سلام خسته نباشین
خواستم بدونم اینکه میگن سخته شبکه زیاد شده منظور خوده عدد سختی شبکه هستش یا سخت شدن پیدا کردن جواب نانس هستش؟

سلام، عددمیاد پایین، سختی شبکه بیشتر میشه.
یدا کردن جواب نانس سخت تر میشه.

هر دانش برنامه نویسی که دارین کمک کننده خواهد بود. بخاطر مفاهیمی که یاد گرفتید.
در مورد بخش دوم به شخصه نظری ندارم، مهم علاقه خودتونه.

متوجه هستم منظورم اینه که اگه به شما بگن سختی بیشتر شده شما میگین اون عدد تاس بیشتر شده یا خود سختی پیدا کردن نانس؟

سختی پیدا کردن نانس بیشتر شده.

1 پسندیده

توی سایت https://txstreet.com/ وارد شدم اون ادمک ها رو نمیاورد دلیلش چیه ؟