ساخت توکن قابل swap

من یه توکن ساختم که تعداد اون ۱ میلیون‌تا ست و الان همه‌ش توی متامسکم هست
چطور می‌تونم براش قیمت تعیین کنم؟
هدفم اینه که قابل swap کردن در pancakeswap باشه
سوالمو می‌تونم اینطوری مطرح کنم:
چطور کسی می‌تونه توکن منو بخره؟ اون نرخ برابری با بقیه‌ی ارزها رو چطور باید تعیین کنم؟

1 پسندیده

جواب سوالمو گرفتم و سوال جدیدی دارم (جواب سوال اول ساخت لیکوئیدیتی ست)
سوال جدیدم اینه:
با توجه به اینکه موقع ساخت لیکوئیدیتی قیمت رو تعیین می‌کنیم برای توکن‌مون، چطور می‌تونیم قیمتش رو تغییر بدیم؟
ینی نوسان قیمت چطور اتفاق می‌افته؟

1 پسندیده

سلام
با خرید و فروش یا همون سواپ در پنکیک سواپ.
به طور مثال اگر جفت ارز شما در لیکوییدیتی x-bnb باشه، با سواپ bnb با x (خرید x) قیمت توکن شما بالاتر میره و برعکسش باعث کاهش قیمت میشه.

این اتفاق نمی‌افته چون هنگام ساخت لیکوئیدیتی قیمت پایه واسش مشخص می‌کنی و هر چقد سواپ بزنی با همون نرخ تبدیل میشه

قیمت پایه رو ما تعیین نمیکنیم. قیمت پایه بر اساس نسبت دو توکن به هم تعیین میشه. مثلا شما اگر بخوای یه لیکوییدیتی بر اساس جفت توکن xyz و usdt ایجاد کنی و هنگام ایجاد استخر 200 تا xyz و 100 تا usdt در استخر قرار بدی، قیمت توکن xyz بر اساس usdt میشه حاصل نسبت 100 بر 200 معادل 0.5 دلار .
حالا اگر اَد لیکوییدتی انجام بدید قیمت تغییری نمیکنه، ولی اگر سواپ کنید، یعنی مثلا 50 تا توکن xyz وارد استخر کنید و 25 تتر (50 * 0.5) بردارید،( 50 واحد توکن xyz فروخته شده) نسبت جدید بعد از پایان سواپ میشه حاصل نسبت 75 واحد usdt بر 250 واحد xyz که میشه 0.3 دلار که یعنی قیمت کاهش پیدا کرده و موقع خرید عکس این اتفاق میوفته.
این کاری هست که ما هر روز داریم انجام میدیم دوست عزیز.

1 پسندیده