فن آوری در بلاکچین با solana

در این مقاله میخوام درباره ی قدرت یه فناوری در صنعت رمز ارز ها صحبت کنم …
ارز مورد علاقه من solona =>(sol)
این ارز با استفاده از تجربیات بنیانگذارانش در مباحث دیگه قبل از ورود به دنیای بلاکچین تونسته چند نوآوری بی نظیر رو وارد بلاکچین کنه که باعث حل مشکلات بلاک چین های قبل از خودش شده…
1:سرعت تراکنش بینظیر با بلاک چین منحصر به فرد خودش و پشتیبانی از قرار دادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز…
2:مقیاس پذیری فوق العاده که درواقع سرعت انجام تراکنش های درون زنجیره ایه که برای سولانا بی نظیره و شامل توان پردازشی بیشتر از 50000 تراکنش در ثانیه میشه و بلاک تایم 400 میلی ثانیه(برای مقایسه باید بگم که سرعت در اتریم فقط 15 تراکنش در ثانیه است و بلاک تایم بیت کوین حدود 10 دقیقه)
3:غیر متمرکز با دارا بودن بیش از هزاران نود پراکنده با استفاده از پروتکل انتشار بلاک به نام توربین
4:کارمزد بسیار ناچیز تراکنش در حدود 0.00025 دلار برای هر کارمزد.به زبان ساده تر حدود یک میلیون تراکنش با کارمزد فقط 10 دلار!!
5:استفاده از مکانیزم اثبات تاریخچه (POH):که یک ساعت زمانی قبل اجماع اصلی شبکه است
6:تحمل خطای بیزانس تاور :یک مدل مبتنی بر POH از الگوریتم PBFT
7:گلف استریم(gulfstream): نیازی به منتظر ماندن برای استخر تایید تراکنش ندارد که سرعت تایید تراکنش را فوق العاده افزایش داده است
8: سی لول (sealevel): موتور هوشمند تایید قرارداد های هوشمند به صورت موازی
9:پایپ لاینینگ(pipelining):واحد پردازش معاملات برای اعتبار سنجی
10:کلود برک(cloudbreak):یک پایگاه داده برای حساب ها
11:بایگانی کنندگان(archivers):برای ذخیره سازی دفتر کل توضیع
توضیح هر کدوم از این فن آوری ها به زمان زیادی می انجامه که در حوصله این مقاله نمی گنجه و قصد من از نوشتن این مقاله فقط معرفی این فن آوری قدرتمند بلاکچینی بود
با آرزوی ایرانی مدرن و پیشرو در صنعت بلاکچین

1 پسندیده