دلایل و راه حل ها مشکل اتصال کیف پول متامسک (metamask) با ip ایران

مشکل اتصال کیف پول متامسک (metamask) با ip ایران دلایل و راه حل ها :point_down:

:bulb: اگه دارایی ای توی متامسک دارید نیاز نیست که بابت این قضیه نگرانی ای داشته باشید، خطری دارایی های شما رو تهدید نمیکنه.
:warning: اگر هم موجودی شما رو صفر نشون میده، قابل حل هستش. (البته اگه از قبل موجودی داشتید😁)

تو چند وقت اخیر برخی از کاربر ها که قصد استفاده از کیف پول متامسک با ip ایران رو داشتن با مشکل هایی رو به رو شدن از قبیل

• صفر نشان داده شدن دارایی

• مشکل در ارسال تراکنش

• و …

و با این پیام خطا رو به رو میشدن
Screenshot from 2021-04-27 00-44-26

و وقتی که روی لینک کلیک میکردن تا دلایل ممکنه رو ببینن، متن زیر رو مشاهده میکردن

با پیگیری های انجام شده توسط اعضای شیر یا خط دلیل این کار این هستش که این شرکت متامسک توی آمریکا ثبت شده و به دلیل اینکه شرکت نوپا و تازه شکل گرفته ای هم هست توان وارد شدن به یک جدال با دولت آمریکا رو نداره و مجبوره که از تصمیمات و قوانین امریکا تبعیت کنه.

و به ناچار اتصال به node شبکه اتریوم که برای دریافت اطلاعاتی از قبیل موجودی یک آدرس و یا ارسال تراکنش به شبکه استفاده میشه رو برای ip های بعضی از کشور ها از جمله ایران رو محدود کرده.

این کار چه تاثیری بر روی دارایی های ما روی شبکه اتریوم داره ؟ هیچی

دارایی های ما روی شبکه بلاکچین اتریوم هستش و مادامی که کسی به private key و یا seed phrase های ما دسترسی نداشته باشه توان بلوکه کردن و جا به جایی و … رو نداره.

کیف پول ها ابزاری هستن برای:

1. نگهداری امن از کلید های خصوصی

2. ساختن تراکنش ها و امضا کردن آن ها با کلید های خصوصی

3. دریافت اطلاعات از بلاکچین مورد نظر

4. ارسال تراکنش به بلاکچین مورد نظر

یکی از ویژگی های یک کیف پول خوب، متن باز (open source) بودن هستش
متامسک هم اپن سورس هستش و با توجه به کد هاش میدونیم که شرکت سازنده به seed phrase های شما دسترسی نداره و یا اون رو به جایی از خارج از سیستم شما نمیفرسته.

پس خیالتون میتونه راحت باشه که خود metamask هم توانایی جابه جایی اموال شما رو نداره.

یکی دیگه از ویژگی های کیف پول خوب این هستش که این اجازه رو بده که شما بتونید تعیین کنید از کدوم node میخواید برای بخش های 3 و 4 استفاده کنید

مثل الکترام و سامورایی برای بیت‌کوین
متامسک هم این قابلت رو داره و شما میتونید تعین کنید دوست دارید به کدوم node وصل بشید

خب بر گردیم به مشکل. موقع استفاده از metamask با ip ایران نمیتونستم

• دیتا از بلاکچین اتریوم بخونیم

• تراکنش برای شبکه بفرستیم

خب راه حل ها چیه ؟

• از vpn استفاده کنید تا از شر تحریم و فیلتر که جفتش نتیجه یه سیاست گذاری مشابه هستش خلاص بشید

• عوض کردن node ای که متامسک بهش وصل میشه

از اینجا به بعد نحوه انجام روش 2 ام رو توضیح میدم

اولین کار پیدا کردن یه node دیگه هستش
چند تا سرویس وجود دارن که در اختیار شما node اتریومی قرار میدن مثل infura و Alchemy

تو هر کدوم که دلتون خواست یه اکانت باز کنید و یه پروژه بسازید و یه RPC url برای خودتون بگیرید و توی متامسک همونطور که روندش رو توی این جا نشون دادم اضافه کنید تا این مشکل ip حل بشه :point_down:

https://youtu.be/Vk3W7P_P0IA

9 پسندیده

متاسفانه بعد از وی پی ان ارور اتصال متا به بلک چین رفع نمیشه عملا درسته متا نمیتونه حساب مارو خالی کنه ولی میتونه ارتباط مارو با حلقه بلاک چین ببنده ازین به بعد بسیار ریسکیه کار با متا
البته برا کسایی که توکن کار میکنن متا واجبه

1 پسندیده

خب راه حل دوم رو میتونید امتحان کنید اگه تو مراحلش موردی بود همینجا بگید، در خدمتم
(اما خیلی بعیده که بعد از اتصال vpn هم مشکل همچنان باقی مونده باشه)

1 پسندیده

پروژهای که توسایت infuraبه این شکل میسازیم را باید addکنیم یا بعداز کپی ادرس ها توی متا ماسک فقط از سایت infuraخارج بشیم

1 پسندیده

بعد از ساختن یه پروژه تو infura و کپی کردن RPC url ای که میده دیگه کار خاصی نباید تو infura کردش و میتونید از سایتش خارج بشید چوندیگه باهاش کاری ندارید

اینجا هم دیفای منسر با حوصله تر توضیح داده که چجوری میشه یه network جدید به متامسک اضافه کرد

2 پسندیده

سلام وقت بخیر
من کیف پول metamask
رو نصب کردم اما توی گوشیم تا میخواد باز بشه می ره،، دوبار هم حذف و نصب کردم نشد،، بعد آیا این کیف پول رو میشه همزمان داخل دوتا گوشی داشت ،، اگه ممکنه بفرمائید که چطوری این کار رو انجام بدم ،ممنونم

سلام برای من هم این مشکل پیش آمده
اما یه مسئله که هست اول اینکه لینک آموزش های بالا پاک شده، دوم اینکه من با این کیف پول توی سایت های opensea و rarible چنتا nft ساختم و اگر نود شبکه رو عوض کنیم روی لینک nft ها تاثیر نداره؟! یه سوال دیگه اینکه من بدون وی پی ان متامسک رو باز نمیکنم مگر اینکه با بازشدن مرورگر آی پی توی متامسک ثبت بشه !

خب من از راه حل دوم استفاده کردم ای پی رو عوض کردم ولی هنوز صفر نشون میده کیف پولم … هنوز پولم نشسته به حساب

سلام
من میخوام با کیف پول متاماسک ارز انتقال بدم ولی میگه ادرس مقصد معتبر نیست
با چنتا کیف پول مختلف هم امتحان کردم همین ارور رو میده

1 پسندیده

سلام ، سیستم این خطا رو به من میده
سما میدونید مشکلش چیه؟

سلام این مشکل رو منم دارم، الان چندین هفته هست که نمیدمنم باید چکار کنم، اگر راه حلی پیدا کردین به منم بگید لطفا، توی متامسک برای فرستادن nft وقتی که آدرس کیف پول مقصد رو وارد میکنم و اکی رو‌ میزنم، یک بار دیگه ازم سوال میپرسه که تایید کنم، اما توی این صفحه جدیده آدرس مقصد تغییر کرده و اگر تایید کنم میره ی جای دیگه