Certik یک بلاکچین DPOS است

Certik یک بلاکچین DPOS است که روی SDK ا cosmos ساخته شده است. هدف certik این است که به عنوان پایه ای عمل کند که زیرساخت بلاک چین و dapp ها بتوانند به طور ایمن ساخته شوند.
اجزای کلی بلاکچین certik شامل موارد زیر هستش:
ا Security Oracle: تراکنش های on-chain را محافظت می کند و از پروژه های در برابر حملات مخرب با انجام بررسی های امنیتی در زمان مناسب، که توسط یک شبکه غیر متمرکز اپراتورها پشتیبانی می شود، محافظت می کند.
ا CertiKShield: بازپرداخت غیر متمرکز دارایی های رمزنگاری شده از دست رفته و سرقت شده یا غیرقابل دسترسی هر شبکه بلاک چین را به دلیل مسائل امنیتی ارائه می دهد.
ا CertiK Virtual Machine (CVM): به طور کامل با ماشین مجازی Ethereum (EVM) سازگار است، CVM به کاربران این امکان را می دهد که به اطلاعات امنیتی قرارداد و بلاک چین هوشمند دسترسی داشته باشند و آنها را بررسی کنند. این به قراردادهای هوشمند امکان می دهد تا رفتارهای خود را بر اساس گواهی های امنیتی سایر قراردادهای هوشمند تغییر دهند.
ا DeepSEA: یک زبان برنامه نویسی امن است که توسط محققان CertiK ، دانشگاه Yale و دانشگاه Columbia توسعه یافته است و خطرات امنیتی قراردادهای هوشمند را در طول فرایند توسعه، قبل از استقرار، تا حد زیادی کاهش می دهد.

خدمات حسابرسی certik:

 1. تیم certik می تواند قراردادهای هوشمند را در هر پروتکل و زبان برنامه نویسی از جمله Solidity ا ++c، ا JavaScript و go را حسابرسی کند.
 2. تیم certik می تواند حتی پیچیده ترین قراردادهای هوشمند را از قراردادهای قمار گرفته تا مکانیسم های اجماع حسابرسی کند.
 3. از وقوع هک ها جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که همه وجوه حفاظت شده هستند و یکی از قوی ترین حسابرسی های موجود را از طرف تیم سرتیک دریافت کنید.
 4. از امنیت و اجرای مناسب پیکربندی نود های شبکه، الگوریتم اجماع، ماشین مجازی قرارداد و سایر ماژول های کلیدی اطمینان حاصل کنید.

دلیل انتخاب سرتیک توسط پروژه ها:

تیم certik بیش از 250 حسابرسی را در تمام پروتکل های اصلی انجام داده است و به عنوان ارائه دهنده حسابرسی و تامین امنیت به صرافی های برتر مانند Binance ، OKEx و Huobi مورد اعتماد است!

و همانطور که همکاران و مشتریان سرتیک نشان می دهد، مشخص است که اعتبار به شدت زیادی دارد.مراحل بررسی یک پروژه توسط certik:

 1. اسمارت کانترکت ها و مشخصات پروژه توسط سرتیک تایید می شود.
 2. تیم مستقر در امریکا که شامل مهندسانی از Microsoft، ا google و facebook هست به صورت تخصصی اسمارت کانترکت و مشخصات ان را بررسی می کنند.
 3. سپس گزارش اسیب پذیری های امنیتی، الزامات تأیید شده یا نقض شده ارائه داده می شود.

گزارشات حسابرسی سرتیک کامل و شفاف است. این گزارش هر گونه آسیب پذیری شناسایی شده را بر اساس شدت (بحرانی، متوسط و کم)، همراه با راه حل های پیشنهادی طبقه بندی می کند.همچنین سرتیک با استفاده از ابزارهای اختصاصی که توسط یک تیم مجرب از هکرها طراحی شده است، کوچکترین نقاط ضعف را نیز کشف خواهند کرد.

مراحل کارشون:

 1. تحقیق و بررسی کامل پروژه
 2. اسکن کردن پروژه
 3. ازمایش کردن (هک کردن)
 4. بررسی و تحلیل ریسک پروژه
 5. دادن گزارش توسط تیم هکر
1 پسندیده

اطلاع دارید هزینه ای که باید بدیم چقدر هست؟

2 پسندیده

توکنش تو این پروتکل چه استفاده ای داره ؟

2 پسندیده

خیر ،چون بسته به پروژه و قرارداد هوشمند متفاوت هست
از اینجا میتونید درخواست بدید

CTK نوعی توکن کاربردی و حاکمیتی که برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 • پرداخت هزینه گس برای پردازش قراردادهای هوشمند
 • استیکینگ یا سپرده‌گذاری به‌منظور پیشبرد اجماع شبکه
 • پرداخت پاداش در ازای مشارکت در تامین امنیت شبکه اوراکل
 • وثیقه و بازپرداخت وثیقه در CertiKShield
 • رای‌گیری انجمن به‌منظور حکمرانی غیرمتمرکز شبکه