انجمن توسعه قرارداد هوشمند

ارزدیجیتال کاردانو (ada) ، معرفی ، تبادل نظر

ارز دیجیتال کاردانو(ADA)

بنیان گزاران کاردانو آنرا پلتفرمی بیش از یک ارزدیجیتال ساده می دانند.

با این حال ادا نیز ماند سایر ارزهای دیجیتال یک پول دیجیتالی است که می توان از آن برای خرید و فروش و مبادلات استفاده کرد. پلتفرم کاردانو سعی در گسترش موارد استفاده از این رمزارز دارد.
کسانی که در بلاک چین آدا مشارکت و فعالیت می‌کنند، در ازای تلاش خود برای رمزنگاری کاردانو پاداش بیشتری می‌گیرند. همچنین یکی دیگر از موارد استفاده از آدا، رأی‌گیری از دارندگان کدها است. برخلاف سایر پروژه‌های بلاک چین که ماینرها برای اعمال تغییرات در پروتکل بلاک چین تصمیم می‌گیرند، در کاردانو این اختیار به دارندگان کدها اهدا شده است.
بنابراین هنگامی که قرار است تغییر و تحولی در بلاک چین کاردانو انجام شود، رأی‌گیری انجام شده و رمزنگارهای کاردانو با استفاده از آدا (ADA) خود رأی داده و نقش خود را در این تصمیم گیری ایفا می‌ کنند. بدین ترتیب، همه دارندگان رمز ارز آدا در توسعه پلتفرم آن نقش خواهند داشت.
در نقشه راه این پلتفرم آمده است که در آینده نیز از آدا برای انجام معاملات هوشمند در بلاک چین کاردانو استفاده خواهد شد. توسعه دهندگان از آدا برای ساخت قراردادهای هوشمند و نرم افزارهایی استفاده می‌کنند که روی بلاک چین کاردانو اجرا می‌شوند.