یک مکان عمومی برای مباحثه سازنده

در زمان استفاده از این انجمن٫ به صورتی رفتار کنید که در یک کافی‌شاپ عمومی رفتار می کنید. احترام به تمامی کاربرها٫‌و نظرات و اطلاعات متفاوت٫ از اولین قوانین این فروم است.

کار سختی نیست٫ با قضاوت انسانی خودتون این جامعه آنلاین رو تمیز و قابل استفاده تمامی دوستان نگه دارید. شاید روزی بچه‌های خودتون از این فروم استفاده کنند و آینده روشن‌تری برای خودشان بسازند.

از کجا شروع کنیم؟

خوش آمدید.

مطالب و ساختار سایت در حال شکل گیری هست ولی مطالبی مثل از کجا شروع کنیم! به شما کمک می کنه تا شروع کنید.

در صورتی که مفهوم و یا مطلبی هست که شما درباره آن اطلاعاتی دارید ولی در سایت نیست٫‌ می توانید در بخش مربوطه یک موضوع جدید ایجاد کنید و مطلب مورد نظرتون رو اضافه کنید.

ساختار مطلب و پست در سایت

تمامی مطالب سایت به زبان فارسی است و از نوشتن پینگلیش خودداری کنید.

برای پست‌هایی که معرفی منابع دیگر (ویدیو٫‌لینک و …) هستند٫ لطفا یک پاراگراف توضیح در مورد اون ریسورس بنویسید٫‌ که کلیاتی از اون منبع باشه و برای چه سطحی از مخاطب کاربرد دارد (پیشرفته یا مبتدی٫ برنامه‌نویسی یا کلی٫ …) . در ادامه به صورت لیست موردی٫ مطالبی که در این لینک توضیح داده شده را هم اضافه کنید.

برای ارسال درخواست کار و پروژه٫ تمامی موارد مورد نیاز پروژه را در پست ارسال کنید. از ارسال پست‌‌های کوتاه که در نهایت ارزشی به انجمن و خواننده اضافه نمی‌کند خودداری کنید.

اگر مشکلی در سایت و پستی دیدید

حتما مشکل را با مدیریت سایت در میان بزارید. با استفاده از گزینه پرچم میتوانید مشکل پست مورد نظر را توصیف کرده و به بهبود کیفی سایت کمک کنید.
با تلاش برای بهبود مباحث ،هر چند کوچک، به ما کمک کنید تا این سایت مکانی عالی برای گفتگو باشد. مباحث مطرح شده در اینجا برای ما مهم هستند. به موضوعات و افرادی که درباره آنها گفتگو می کنند احترام بگذارید، حتی اگر با برخی از گفته ها مخالف باشید.
یکی از راههای بهبود مباحث کشف موارد و بحثهایی هست که تا کنون انجام شده است. قبل از پاسخ دادن یا شروع مطالب خود، کمی زمان صرف کنید و تاپیکهای قبلی را مرور کنید و در این صورت شانس بیشتری خواهید داشت که با افراد دارای علاقه مندی مشترک با شما آشنا شوید.

موافق باشید، حتی وقتی مخالف هستید.

ممکن است بخواهید در مخالفت با بحثی به آن پاسخ دهید. مشکلی در مخالفت کردن نیست اما به یاد داشته باشید که از ایده ها انتقاد کنید و نه از افراد. لطفا" از موارد زیر اجتناب کنید :
-انتقاد از افراد به جای انتقاد از موضوعات مباحث
-پاسخ به لحن یک پست به جای پاسخ به محتوای واقعی آن
-پاسخ تند و بدون تامل به مباحث
در عوض استدلال های منطقی در مخالفت ارایه دهید که بحث را ارتقا دهد و بهبود بخشد.

مشارکت شما مهم است.

گفتگوهایی که ما در اینجا انجام میدهیم لحن هرعضو جدید را تعیین می کند. با اتنخاب و مشارکت در بحثهایی که این سایت را به مکانی جذاب برای حضور و گفتگو تبدیل می کنند - و پرهیز از مواردی که در این زمینه نیستند – به ما کمک کنید تا آینده بهتری برای این سایت و اعضای آن رقم بزنیم.
فاروم ابزارهایی را فراهم کرده است که اعضا را قادر می سازد تا بهترین (و بدترین) مشارکتها و پاسخها شناسایی کند: نشانها ، پسندیدن ها، پرچم ها، پاسخ ها، ویرایش ها و موارد دیگر. برای بهبود تجربه خود و دیگران، از این ابزارها استفاده کنید.

اگر مشکلی مشاهده کردید، آن را علامتدار کنید

مدیران دسترسیهای ویژه ای دارند، آنها مسئول این سایت هستند، اما شما نیز مسئولیت دارید و به کمک شما مدیران می توانند تسهیل کننده ارتباطات و گفتگوها باشند.
وقتی رفتار بدی دیدید، پاسخ ندهید. با اهمیت دادن به یک رفتار بد ادامه دادن آنرا تشویق می کنید. انرژی شما گرفته میشود و وقت همه هدر میرود . فقط آنرا پرچم گذاری و علامتدار کنید. وقتی تعداد پرچمها بالا رفت اقدام لازم به صورت خودکار یا با دخالت مدیران صورت خواهد گرفت.
به منظور حفظ انجمن، مدیران حق دارند که به هر دلیلی و در هر زمان، محتوا و حساب کاربری افرادی را حذف کنند. ناظران پستهای جدید را قبل از نمایش مرور نمی کنند. مدیران و گردانندگان سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای ارسال شده توسط کاربران انجمن ندارند.

همیشه قانونمند باشید

هیچ چیز مانند بی ادبی یک گفتگوی سالم را خراب نمی کند:
قانونمند باشید، مطلبی را ارسال نکنید که یک فرد منطقی آن را سخنان توهین آمیز یا نفرت انگیز بداند.
هیچ مطلبی با محتوای ناپسند یا غیراخلاقی ارسال نکنید.
به یکدیگر احترام بگذارید. کسی را مورد اذیت و آزار ندهید، هویت افراد را جعل نکنید و یا اطلاعات خصوصی آنها را فاش نکنید.
به این انجمن احترام بگذارید، اسپم یا تبلیغات انبوه ارسال نکنید .
این موارد اصطلاحات مشخص با تعاریف دقیقی نیستند ، اگر از محتوای پست خود مطمئن نیستید، از خود بپرسید اگر پست شما در صفحه اول نیویورک تایمز قرار بگیرد ، چه احساسی خواهید داشت.

این جا یک انجمن عمومی است و موتورهای جستجو این مطالب و گفتگوها را نمایه می کنند. پیوندها و تصاویر را برای خانواده و دوستان خود ایمن نگه دارید.

مرتب باشید

سعی کنید همه چیز را در جای مناسب خود قرار دهید ، تا بتوانیم زمان بیشتری را، به جای مرتب کردن ، صرف گفتگو کنیم. بنابراین:

  • موضوعی را در دسته بندی اشتباه شروع نکنید.
  • چندین موضوع متفاوت را به صورت درهم و بدون نظم ارسال نکنید.
  • هیچ پاسخ بدون محتوایی ارسال نکنید.
  • با تغییر موضوعی در میانه جریان ، موضوعی را منحرف نکنید.
  • پست های خود را امضا نکنید - هر پست به صورت اتوماتیک حاوی اطلاعات نمایه شما هست.
  • به جای ارسال پستهایی با موضوع “1+” یا “موافقت” ، از دکمه Like استفاده کنید.
  • به جای ایجاد یک موضوع جدید از Reply برای پاسخ و پیوند بین پستهای مشابه استفاده کنید .

فقط مطالب با مالکیت خودتان را ارسال کنید

هیچ محتوای دیجیتالی که متعلق به شخص دیگریست را بدون اجازه ارسال نکنید. شما اجازه ندارید پیوندها یا مطالب تحت مالکیت معنوی شخصی دیگر ( مانند نرم افزار ، فیلم ، صدا ، عکس و… )را ارسال کنید.

با قدرت شما

این سایت توسط مدیران داوطلب و شما به صورت دوستانه اداره می شود. اگر در مورد چگونگی کار در اینجا سوال دارید موضوع جدیدی را باز کنید و اجازه دهید در مورد آن گفتگو کنیم!
اگر یک مسئله مهم یا فوری وجود دارد که توسط پرچم گذاری قابل حل نیست ، از طریق ایمیل info@shiryakhat.net با ما تماس بگیرید.