انجمن توسعه قرارداد هوشمند

رفع اشکال دوره توسعه بلاکچین کانسنسیس آکادمی 2021

سوالات و پاسخها در زمینه دوره برنامه نویسی قرارداد هوشمند کانسنسیس آکادمی را در این بخش مطرح کنید.

برای طرح سوال یا جواب دادن به سوالات سایر اعضا از دکمه پاسخ در انتهای مطلب استفاده کنید.

4 Likes

سلام وقتتون بخیر
من در قسمت اشاره شده به ارور ذیل برخورد کردم ممکنه کمکم کنید حلش کنم

Hi I encountered this error in Introduction to Truffle Suite — Part 2 of Chapter 03 when I try to migrate my SimpleStorage contract:

# 2_deploy_contracts.js

Error: Migration /home/majidclick/SimpleStorage/migrations/2_deploy_contracts.js invalid or does not take any parameters
at Migration._load (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/migrate/Migration.js:50:1)
at processTicksAndRejections (internal/process/task_queues.js:95:5)
at Migration.run (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/migrate/Migration.js:217:1)
at Object.runMigrations (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/migrate/index.js:150:1)
at Object.runFrom (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/migrate/index.js:110:1)
at Object.run (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/migrate/index.js:87:1)
at runMigrations (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/core/lib/commands/migrate.js:258:1)
at Object.run (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/core/lib/commands/migrate.js:223:1)
at Command.run (/home/majidclick/.nvm/versions/node/v14.17.5/lib/node_modules/truffle/build/webpack:/packages/core/lib/command.js:183:1)

I even don’t know what the error is! I think it might be because before I type “migrate” in truffle develop, I by mistake typed “cd SimpleStorage” to creat 2_deploy_contracts.js and then when I again typed migrate in fron of truffle develop I encountered above error …
Also I see vscode says there is 12 problems in SimpleStorage.sol file the first is about version problem:

home/majidclick/SimpleStorage/contracts/SimpleStorage.sol:2:1: SyntaxError: Source file requires different compiler version (current compiler is 0.4.17+commit.bdeb9e52.Emscripten.clang - note that nightly builds are considered to be strictly less than the released version
pragma solidity >=0.4.21 <0.7.0;

now what should I do?
Regards

فایل deploy_contracts.js رو در چه پوشه ای ساختید؟ کدی رو که در بخش دستورات نوشته بود اونجا کپی کردید؟
من طبق دستورالعمل همین درس جلو رفتم و این خطا رو ندیدم.

کدی که گفته در فایل SimpleStorage.sol پیست کنیم رو شما کامل جایگزین کد قبلیش کردید یا زیر اون کد پیست کردید؟ این کد رو منظورمه:

// SPDX-License-Identifier: MIT
pragma solidity >=0.4.21 <0.7.0;

contract SimpleStorage {
  uint storedData;

function set(uint x) public {
    storedData = x;
  }

function get() public view returns (uint) {
    return storedData;
  }
}

در وی اس کد ارور ورژن برا من می زنه من چجوری می تونم ورژن سالیدیتیم رو آپدیت کنم؟

دوستان اینبار که خارج از وی اس کد و در خود اوبونتو مراحل رو از ابتدا رفتم بدون مشکل انجام شد

Hi I encountered this error (Introduction to Truffle Suite — Part 2 of Chapter 03) when I try to migrate my SimpleStorage contract to Ganache
should i install node on windows too?
or i should change the server of my ganache (set it to WSL)?

اگر شما ترافل رو روی wsl بالا آوردید، ganache-cli رو هم روی wsl نصب کنید و از اون استفاده کنید

برای ganache cli مشکلی ندارم سوالم در خصوص ganache gui هست
چطوری می تونم gui رو روی اوبونتو که خودش از طریق ویندوز wsl2 اجرا شده نصب کنم؟