جلسه هفتم (اسلاید‌ها و بقیه منابع)

سلام امکانش هست کد پت شاپ را به اشتراک بذارید؟؟؟

سلام کسی میدونه این ارور رو چجوری برطرفش کنم؟

قسمت returns نوع داده رو از نوع memeory یا calldata معرفی کنید
مثلا

function getAdopters() public view returns(address[] memory){
        return adopters;
    }

2 پسندیده

دوست گرامی ممنون درست شد :grinning:

سلام پروژه ای دارم انجام می دهم و جایی که برام سوال شده مربوط به این بخشه آیا با کانترکتی میشه به فانکشن اینترنال کانترکت دیگه ای دسترسی داشت ؟ بهتر بپرسم یعنی اینکه میشه فانکشن اینترنال کانترکت دیگه ای رو کال کرد ؟

سلام
یه راهش اینه از اون کانترکت ارث بری کنید (البته اگه مورد نیاز هست)
یه راه دیگه ام اینه که یه ابجکت از اون کانترکت بسازید بعد تابع مورد نظرتون رو فراخوانی کنید

فکر کنم با ارث بری نمی شه انجام داد چون من میخوام به فانکشن ترنسفر یه اسمارت کانترکت دیگه(که برای خودم نیست) (که خودش از ierc721 ارث برده) دسترسی داشته باشم که فکر کنم باید کالش کنم ولی برای کال کردن به مشکل می خورم . حالا بخوام توضیح بدم من یه اسمارت کانترکت ان اف تی درست کردم و بش یک ان اف تی از اسمارت کانترکت دیگه انتقال دادم حالا می خوام با اسمارت کانترکتم ترنسفر کنم اون ان اف تی که صاحبش یه کانترکت دیگس که به این منظور باید به فانکشن ترنسفرش دسترسی داشته باشم یا به قول شما یه ابجکت ازش بسازم ولی اینجاس که به مشکل می خورم و داخل فانکشن ترنفس میگه صدا زننده باید صاحب ان اف تی باشه ولی اینجا کانترکتم صاحب ان اف تی هست نه ادرسم پس باد چیکار کنم ؟

حالا اینجا یه سوالی هم که داشتم اگه بخوام کال کنم باید کانترکت اصلیش رو صدا بزنم یا ierc721 رو که ازش ارث برده ؟

salam un qesmate marbut b powerpoint kojaa hastesh?smartcontract haro mikhastam dar mohite remix ejra konam/ motshaker