جلسه سوم : پرسش و پاسخ

سلام بله میشه اگه از متامسک استفاده میکنید میتونید مقاله زیر رو مطالعه کنید

1 پسندیده

سلام
یجا گفتین کلاینت ها میتونن گس فی رو صفر در نظر بگیرن ولی هدر رو یجوری تغییر بدن که برای یه ماینر مبلغی ارسال کنن که اون ماینر خاص اونو تایید کنه
سوالم اینه مثلا من ماینرم، میام یه حمله ترتیب میدم یا یه اسکریپت مخرب مینویسم که هدر همه ی کاربر هارو تغییر بده به سمت من تا همه رو خودم ماین کنم…
این کار ممکنه ؟

سوال دیگه هم اینه که ماینر ها هم برای برادکست کردن بلاکی که ماین کرده اند، گس میپردازن تا توی شبکه برادکست بشه ؟

چیزی که من متوجه شدم دلیل بالا بردن گس فی هنگام شلوغی شبکه اینه که کاربرا منصرف بشن
ینی میشه گفت یجوری مکانیزم دفاعیه در مقابل این که هی فرت و فرت تراکنش نزنن Dos attack اتفاق بیفته. نظر شما چیه ؟

اینطور که من اطلاع دارم اصلا یکی از دلایل وجود فی در تراکنش ها به همین دلیل است. اما در ارتباط با افزایش گس فی : بلاک های شبکه ظرفیت محدودی دارند ودر نتیجه در هنگامی که تراکنش ها از ظرفیت بلاک ها بیشتر می شود چاره ای نیست جز اینکه تعدادی از تراکنش ها در شبکه باقی بمانند. این طور فرض کنید یک اتوبوس 100 صندلی دارد و 200 نفر می خواهند سوار بشوند در این شرایط منطقی هست افراد برای اینکه بتوانند سوار بشوند خود پیشنهاد قیمت بالاتر برای خرید بلیط بدهند و صاحب یک صندلی بشوند.که همین موضوع باعث افزایش قیمت بلیط یا همون گس فی می شود.( البته خود شبکه اتریوم مقدار گس فی را افزایش یا کاهش می دهد و این مثال فقط برای ساده کردن موضوع بود)

3 پسندیده

الان مکانیزم ارسال تراکنش کمی تغییر کرده و امکان ارسال تراکنش با کش صفر دیگه وجود نداره، و با این حساب این سناریوی که شما طراحی کردین عملی نخواهد بود

2 پسندیده

ممنون از جواب تون
بی زحمت سوال دومم هم جواب بدید
سوال:‌ ماینر ها هم برای برادکست کردن بلاکی که ماین کرده اند، گس میپردازن تا توی شبکه برادکست بشه ؟

image
این قسمت enable optimization چه کاربردی داره ؟ چون موقع verify contract می پرسه . رو کدوم (yes یا no) باید بزارم باشه ؟

این لینک رو مطالعه کنید:

2 پسندیده

دومی منتظر میمونه اولی اجرا بشه