جلسه اول : پرسش و پاسخ

توی سایت https://txstreet.com/ وارد شدم اون ادمک ها رو نمیاورد دلیلش چیه ؟

lotfan link furom ro mifrestid barae pasokh be soalat

@xxmamallxx
سلام دوست عزیز اگر منظورتون سوالات مطرح شده در دروس هست که گفتند این دوره بازپخش دوره تابستان بوده و نیازی به ارسال پاسخ سوالات مطرح شده در درس نمی باشد

@M_aria
سلام دوست عزیز
گزینه اول از سمت چپ را انتخاب کنید و یا می توانید از لینک زیر استفاده کنید

سلام خسته نباشید من واقعا میخواهم این زبانو یاد بگیرم اما اینقد سخته اصن نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم شما فکنم از بالا ب پایین دارین میاین من بنظرم کلا اول یبار مقدمه چینی کنین خود زبانو چند مثال بهش بزنین ک قراره چیکارا کنه بعد به اموزش ها بپردازین و کلماتو معنی کنین بخدا من اصلا زبان انگلیسیمون خوب نیست اگ واقعا کمک میکنید ک ما یچیزی یاد بگیریم و در اینده بتونیم نقشی تو بلاکچین داشته باشیم و چیزی ارائه بدیم لطفا سادش کنین مثل اینکه شما بیت کوینو ب جهان بخوایین معرفی کنین و خواهان داشته باشه مسلما نمیایین از پایه ب بیت کوین بپردازین ک بیت کوین در هر ده دقیقه یه بلاک تولید میشه ماینر ها فلان کارو میکنن ن این غلطه اول باید بگین بیت کوین یک پول یک دارایی بدون تورم غیر متمرکزه مثال براش میزنین اینجوری درک درستو ادم میفهمه ما تازه با این زبان اشنا شدیم تازه با بلاکچین اشنا شدیم مسلما همه درس کد نویسی و زبان سالیدیتی رو یاد ندارن حتی یکمش شما میدونین حجم اطلاعات فوق‌العاده زیاده ادم هنگ میکنه خواهش میکنم درک کنید حتی این پیامی ک مینویسم معلوم نیست بکجا میره ایا میرسه بشما یا مرسی ک تلاش میکنید و زحمت میکشید اجرتون با خدا

سایت Blockchain Transaction Visualizer - TxStreet.com نسبت به تاریخی که ما در سایت معرفی کردیم کمی تغییر کرده و به نظر میاد کاملتر شده، کمی در گزینه ها و منوها کنجکاوی کنید به نتایج جالبی میرسد :grinning:

@Mohammad_Faateh
سلام
از اینکه نظرات و انتقادات خودتون رو با ما در میان میگذارید سپاسگزاریم، این پیشنهادها به ما کمک میکنه دوره های اینده رو بهتر برگزار کنیم،

برای اینکه در این زمینه بتونید با سرعت بهتری پیشرفت کنید چند پیشنهاد برای شما داریم:
1- دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.
2- از فرهنگ لغات جامع تخصصی کوین ایران برای اشنایی با مفاهیم ابتدایی لغات استفاده کنید.

3- قبل از شروع زبان سالیدیتی مفاهیم برنامه نویسی مقدماتی را از طریق سایر دوره ها اموزش ببینید.

با ارزوی موقفیت برای شما در این راه طولانی و سخت ولی جذاب و زیبا :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

سلام وقت به خیر،
مفاهیم برنامه نویسی بلاک چین جدید و گاهی برای یادگیری چالش برانگیز هستند، شما با توجه به شناختی که از تواناییهای خودتون دارید و میزان وقتی که برای یادگیری می تونید بزارید، بهتر در این مورد برای خودتون تصمیم گیری می کنید،
ولی به صورت کلی در حال حاضر تقاضای زیادی بر ای برنامه نویس بلاک چین در بازار هست و به نظر میاد تا چند سال اینده این تقاضا همچنان بالا باشه.

1 پسندیده

با عرض سلام. یک سوال داشتم درباره PoB که همون اثبات سوزوندن هستش. خب باید یه توکنی باشه تا اونو سوزوند . اون توکن های اولیه چجوری تولید میشن و چجوری پخش میشن تا شبکه متمرکز نباشه

هربلاک چین بر اساس طراحی خودش روشهای مختلفی برای ارائه اولیه توکنها و ادامه تولید اونها در نظر میگیره، مثلا از اختصاص دادن توکنها به اولین کاربرها اولیه استفاده کنند یا از پاداش مایننیگ استفاده کنند یا دست به فروش اولیه بزنند و یا ترکیبی از همه این روشها رو به کار ببرند. نوع تولید توکن اولیه با مکانسیم اجماع خیلی مرتبط نیست.

ممنون ازتون. باتوجه به این که bnb (کوین صرافی بایننس) هم از PoB استفاده میکنه . این اطلاعات رو درباره ش بدست اوردم . گفتم با شما عزیزان هم به اشتراک بذارم:

In 2017 Binance launched its Binance Coin (BNB) as an ERC-20 token on Ethereum with an initial coin offering (ICO). The company offered 10% of the supply to angel investors, 40% of the supply to the founding team and the remaining supply to the public.

1 پسندیده

سلام وقتتون بخیر . من جواب دقیق این سوال رو نتونستم پیدا کنم که اگر دو یاچند نود همزمان جواب رو پیدا کنند کدوم دریافت کننده پاداش هست ؟ اصلا امکانش هست همچین اتفاقی بیافته ؟

بله امکانش هست که اتفاق بیافته، هر نود اطلاعات بلاک جدیدی که پیدا کرده به نودهای اطراف میفرسته و اینطور به شبکه اطلاع میده. ممکنه چند نود همزمان اینکار رو انجام بدن. اون نودی برنده این رقابت هست که بلاکی که تولید کرده در زنجیره طولانی تری قراربگیره و چون اون زنجیره هست که معتبر شناخته میشه پاداش به اون میرسه، البته در اتریوم بقیه نود ها هم بلاک پیدا کردن ولی نتونستن اون رو در زنجیره قرار بدن پاداش دریافت می کنند . در جلسه سوم دوره کوین ایران قسمت uncle block رو مشاهده کنید.

سلام من تازه دارم ویدئو ها ر میبینم…بعد از پایان من هم می تونم مدرکی دریافت کنم؟؟
مدرک به صورت توکن nft هست؟؟؟

خیر متاسفانه، مهلت ارسال پروژه و اخذ مردک به پایان رسیده

سلام وقتتون بخیر باشه
توی توضیحات ویدئو اول در مورد نمای کلی بلاکچین شما گفتین که برای مثال وقتی ما یک تراکنشی رو میخواییم توی ولتمون انجام بدیم ، یک بلاک حاوی تراکنش ما ساخته میشه که توی دفتر کل توزیع شده قرار میگیره تا ماینرها اونو ماین کنن . بعد از اینکه ماین اتفاق افتاد و عدد تصادفی پیدا شد اونا میان هش تراکنش فعلی و هش تراکنش قبلی و نانس رو توی بلاک قرار میدن و میفرستن برای بقیه که تائیدش کنند . درسته این موضوع؟