آموزش کار با (Go Ethereum)GETH- بخش اول

مشکلی نداره، برای توقف عملیات سینک و فرآیند دانلود بلاک ها، کلید ctl+c زده میشه، با متوقف شدن فرآیند از کنسول geth هم خارج میشه.

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
من تا اینجا پیش رفتم
ممنون میشم ادامه شو راهنماییم کنید

سلام، وقت شما هم بخیر
من روی مک نصب نکردم تا به حال. ولی اگر دستور brew help روی ترمینال سیستم تون کار میکنه، یعنی Homebrew روی سیستم تون نصب شده. مرحله بعدی طبق لینک ای فرستاده بودم، اجرای دو دستور زیر هست در ترمینال:

$ brew tap ethereum/ethereum 
$ brew install ethereum
1 پسندیده

پس چجوری باهاش بلاک چینمو درست کنم

میشه من دو شنبه ازتون کمک بخوام برای نحوه ی نصب این ؟لطفا

همون طور که تو مقاله هم گفته شده، توی این مرحله که صرفا دستور geth رو داخل ترمینال اجرا می کنید، به صورت پیشفرض به یک نود mainnet اتریوم متصل میشه. در بخش دوم آموزش geth نحوه ساخت بلاکچین خصوصی آموزش داده شده.

1 پسندیده

بله، حتما، هر سوالی دارین می تونین بپرسین.

سلام مجدد
brew help رو وارد کردم ولی دستورو پیدا نکرد
ممنون بابت کمکتون

چیزی که به نظر میرسه اینکه brew در مسیر opt/homebrew/bin/brew/ نصب شده. میتونید brew رو از این مسیر اجرا کنید.اگر که اجرا بشه، مسیر نصب brew صرفا باید در مسیر باینری های سیستم عامل قرار بگیره تا بتونید فقط با اجرای دستور brew اون رو از هر جایی اجرا کنید. که توی عکسی که فرستادین قسمت next steps گفته شده نحوه انجامش رو.

سلام من برای نصب geth مشکلی دارم اینکه انتهای نصب به من پیغام path not update.
مشکل چیه؟

من هرچی سعی میکنم نمیتونم دانلود کنم

سلام خسته نباشید. وقتی فایل genesis میسازم فرمتش همون txt میمونه و تغییر نمیکنه به jason مشکل چیه؟

موقع سیو فرمت txt رو به jason دستی خودت وارد کن

راستی تونستی geth رو دانلود کنی از سایتش ؟

منم نمیتونم چطوری باید دانلود کرد ؟؟

باید از قسمت folder option پسوند فایل هاتو به نمایش بزاری تا بعد بتونی پسوندش رو تغییر بدی

1 پسندیده

من تغییر دادم…
تبدیل به json شد…
ولی با چی باید بازش کنم؟؟
??open with

با notepad میتونی بازش کنی

1 پسندیده

الان من چک کردم سایت اکیه، ببین میتونی دانلود کنی؟
https://gethstore.blob.core.windows.net/builds/geth-windows-amd64-1.10.15-8be800ff.exe
این لینکم تست کن شاید جواب بده

1 پسندیده

سلام خسته نباشید
از محیط command prompt وارد بشید ودستورات اجرا کنید، شما از محیط geth وارد شدید برای همین به مشکل میخورید

2 پسندیده

سلام. باید فایل رو rename کنید به genesis.json و پسوند .txt رو حذف کنید.