جلسه چهارم-ویدیو ساخت بلاکچین خصوصی با geth

در این ویدئو دموی ساخت بلاکچین خصوصی، چگونگی اجرا و اتصال به آن بلاکچین خصوصی، ماین کردن و در نهایت انجام یک تراکنش بر روی این بلاکچین خصوصی آورده شده است.

10 پسندیده

من تغییر دادم اسم رو ولی فایل تغییر نکرد

اسم فایل رو تغییر دادید ولی فرمت فایل رو تغییر ندادید فکرکنم

2 پسندیده

مقاله ای که داخل این پست هست رو نگاه کنید. احتمالا مشکلتون برطرف بشه:

2 پسندیده

ممنونم درست شد
مرسی ار راهنماییتون من انجام دادم این ارور میاد یعنی اشتبا انجام دادم مراحل رو ؟؟

دستوراتی که داخل کنسول geth میشه استفاده کرد، مربوط به کتابخانه web3.js هستند که در جلسات آینده بیشتر با این کتابخانه آشنا می شین. این دستورات به حروف بزرگ و کوچک حساس هستند. مقاله آموزش geth بخش دوم رو نگاه بندازین. در اینجا دستوری که برای شما خطا داده باید به صورت eth.getBalance نوشته بشه.

1 پسندیده

مرسی متشکرم
اونم انجام دادم الان اینو میگه

فک کنم ادرس ولت که ماین میکنه رو درست ندادم
یا مشکل جای دیگه اس!؟

coinbase
شما به اشتباه coinbace نوشتید.

1 پسندیده

پاک کردم از اول همه مراحل رو رفتم این خطا رو بهم میده متوجه نمیشم زمان چی به پایان رسیده ؟
فایل سوکت رو از داخل cmdکپی کردم و گذاشتم بازم جواب نداد همه چیو چهار باره کلا پاک کردم و دوباره نصب کردم همین خطا رو میده

اینم نمیدونم چیه

نود geth رو ران کردین هم زمان؟ توی یه پنجره cmd مجزا، سرویس نود geth باید بالا باشه تا بتونین از طریق ipc endpoint بهش متصل بشین.

تمام مراحل رو طبق اون کلیپ پیش رفتم یعنی الان دوباره حذف کنم از اول برم ؟؟؟

میشه بیشتر توضیح بدین استاد

از صبح چند بار تلاش کردم و نشد. اما با این توضیحتون حل شد. ممنونم ازتون

1 پسندیده

سلام استاد
من وقتی میخوام تراکنش انجام بدم با این ارور مواجه میشم تمام مراحل هم مثل فیلم رفتم
Error: insufficient funds for transfer
at web3.js:6365:37(47)
at send (web3.js:5099:62(35))
at :1:20(16)
این ارورو میده
موجودی هم 8.03e+21 اینو نشون میده
به جای عدد 100 داخل تراکنش این عدد هم قرار دادم ولی بازم با همون ارور مواجه شدم .
ممنون میشم پاسخ دهید.

ممنون میشم پاسخ سوال من رو بدید من هم اینجا سوال کردم هم داخل اموزش geth بخش 3 دوجا به مشکل خوردم و هرکاری کردم نتونستم حلش کنم حتی از پاسخ هایی که به سوالات دوستان دادید هم نتونستم حلش کنم ممنون میشم پاسخ بدید لطفا.

سلام وقت بخیر من همه راههای ایجاد فایل جیسون را درست میرم اما فایل ایجاد نمیشه و آیدی که میخام و لازم هست برای نوشتن در geth . همه روشها رو رفتم اما نتیجه نمیگیرم.

این هم قسمت معرفی فایل جیسون که اوکی شده اما باز هم فایل من اجرا نمیشه

سلام دوست عزیز شما پسوند فایل رو به جیسون تغییر ندادید و همچنان txt هست .
برای تغییر پسوند ابتدا وارد قسمت folder option توی سیستمتون بشین بعد مطابق عکسی که گذاشتم تیک رو بردارید . حالا پسوند فایلها برای شما نمایش داده میشود و به راحتی می توانید پسوند تکست فایل جنسیس رو بردارید
2022-01-22_090607

سلام دوست عزیز . دستور personal.unlockAccount(eth.coinbase) را اجرا کردید ؟ چون باید بهش اجازه بدین که از ادرس اول برداشت داشته باشه

در ابتدا تشکر میکنم

سلام تمام مراحل رو انجام دادم طبق فیلم
بعد ماین و اینکه مقداری بالانس تو اکانت اولی رو نشون داد بعد از دستور ماین چیزی اجرا نشد ولی تاییدnullرو داد و بعد از انتقال هم دوباره ماین رو انجام دادم ولی بازم بالانس در اکانت دوم صفر نشون میداد. و بعد مدتی هم نمیتونستم در این پنجره cmdتایپ منم و عمل کپی paseهم اجرا نمیشه بنظرتون‌ماله کجاس مشکلم

ممنونم راهنماییم کنید